Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Opravy průtahu budou pokračovat v dubnu a květnu

Zpěv ptáků, slunečné dny, probouzející se příroda… a uzavírky silnic. To jsou již tradiční litomyšlské známky jara. I letos v dubnu a květnu budou dělníci opravovat části dlouhodobě přetěžovaných komunikací, zejména průtahu města. Komplikace na řidiče však čekají i na silnici II/358.

Na začátku března začalo Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí povrchu silnice I/35 v části od světelné křižovatky po kruhový objezd u Penny Marketu. Při obnově živičného krytu vozovky se zároveň pracovalo na opravě vodovodní řadu, práce na vodovodní síti trvaly do konce března.

Tím ale nutné zásahy neskončily a na komplikace v dopravě se řidiči musí připravit i v následujících měsících. V dubnu a květnu bude Ředitelství silnic a dálnic pokračovat ve výměně obrub a celkové rekonstrukci povrchu „pětatřicítky“. Práce by měly být ukončeny před zahájením Smetanovy Litomyšle.

Současně s opravou průtahu začne 4. dubna i rekonstrukce silnice II/358 , která se na I/35 napojuje u viaduktu na ulici T. G. Masaryka. Zde je naplánována úplná uzavírka 1,2 km dlouhého úseku této silnice od křižovatky směrem na Višňáry. Objízdná trasa ve směru Litomyšl – Morašice vede po průtahu a dále přes obce Osík, Dolní Újezd, Jiříkov, Lažany a Morašice. Ve zpátečním směru se řidiči musí vydat přes Morašice a Tržek.

Objízdné trasy pro autobusy jsou obousměrně vedeny z autobusového nádraží. Po uvedenou dobu nebudou obsluhovány všechny zastávky linky ČSAD Ústí nad Orlicí 680 819, a to: Litomyšl, Botana; Litomyšl, základní školy; Litomyšl, Husova čtvrť-plynárny; Morašice, Višňáry. Cestující v Litomyšli budou muset jezdit z autobusového nádraží, cestující z Višňárů budou muset využit zastávku Morašice, Lažany, rozc. Sedlišťka. Kvůli rekonstrukci se nebudou schvalovat výlukové jízdní řády, objízdná trasa pro autobusy bude delší zhruba o tři kilometry.

Zástupci města již nechali upravit dobu, kdy mají auta na světelné křižovatce v hlavním směru zelenou, aby se v rámci možností zrychlil provoz. I tak se ale motoristé při průjezdu městem musí obrnit trpělivostí.

* AKTUALIZACE 23. 4. 2019
Plný provoz na silnici směr Višňáry bude obnoven nejpozději k 1. 5. 2019, od pondělí 29. dubna by měl být částečný - regulovaný průjezd.


datum zveřejnění: 19. 03. 2019
datum aktualizace: 03. 05. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Opravy průtahu budou pokračovat v dubnu a květnu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty