Litomysl Město pro lidi

Mateřské školy mají od března delší provozní dobu

Dobrá zpráva pro rodiče malých dětí. Od 4. března funguje v II. MŠ 17. listopadu a III. MŠ Lidická každý pracovní den jedno oddělení až do 17.00 hodin. Zkušební provoz bude trvat do 30. června letošního roku. Doposud měly školky v Litomyšli otvírací dobu zhruba do 16.00 hodin.

Naším cílem je, abychom vyšli pracujícím rodičům co nejvíce vstříc. Proto od března zavádíme jednu smíšenou třídu určenou pro děti rodičů, kteří kvůli profesní vytíženosti nestíhají. Tyto děti si paní učitelky převezmou až odpoledne, většinu dne tak budou normálně trávit s kamarády, na které jsou zvyklé. V nové třídě si budou pod pedagogickým dozorem hrát jen několik hodin, než si pro ně přijde někdo z rodiny,“ objasňuje důvod zavedení této novinky Milada Nádvorníková, vedoucí Odboru školství MěÚ Litomyšl.

Zmíněné změny se zatím nedotknou provozu I. MŠ Zámecká kvůli přípravám na vynucené stěhování z Panského domu. V současné době se upravují bývalé prostory Domu dětí a mládeže na ulici 17. listopadu, aby se tam pro předškoláky vybudovaly nové moderní třídy a vhodně vybavené prostory. Více o tomto záměru najdete na str. 5. Kvůli této rekonstrukci bude II. MŠ přes letní prázdniny dočasně uzavřena. Provoz bude zajišťovat III. MŠ, kam dočasně zamíří pedagogický sbor uzavřené školky. Přes prázdniny opět dojde ke střídání školek v letním režimu, na který jsou rodiče zvyklí. Jedinou výjimku tvoří již zmíněná dočasná uzavírka II. MŠ. Ta se pro děti otevře až na začátku příštího školního roku.

Otvírací doba školek přes letní prázdniny:

I. MŠ Zámecká bude otevřena od 1. do 19. července a od 26. do 30. srpna.

Budova II. MŠ 17. listopadu bude celé prázdniny kvůli rekonstrukci uzavřena. Od 12. do

30. srpna bude provoz dočasně v III. MŠ.

III. MŠ Lidická bude otevřena od 22. července do 30. srpna

V souvislosti s fungováním litomyšlských školek ještě informujeme rodiče, že do nich nemusí nosit hygienické zboží, jako jsou například kapesníky, mýdla a toaletní papír. Veškeré podobné potřeby hradí z rozpočtu město.


datum zveřejnění: 06. 03. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto: Sandy Millar, Unsplash.com


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty