Litomysl Město pro lidi

Nový vzhled webu a vznik turistického portálu

Výrazné grafické a technické změny webu litomysl.cz, vytvoření nového turistického a volnočasového portálu, analýza grafické identity města i lepší komunikace na sociálních sítích. To jsou plány pro příští měsíce a roky, které odsouhlasili členové mediální komise.

Ti se budou do léta scházet zhruba jednou měsíčně, aby co nejdříve připravili podklady pro výběrová řízení na prioritní projekty – změnu webu a vytvoření portálu.

Redesign oficiálního webu města litomysl.cz má za cíl návštěvníkům nabídnout moderní a přehledný web, kde snadnou najdou informace, které potřebují. Na začátku letošního roku došlo k dílčím změnám hlavní strany, například přidáním dalších kontaktů, nabídek volných pracovních míst na úřadě a informací k aplikaci na hlášení závad Marushka photo, ale do budoucna se počítá s kompletně novou grafikou, uživatelským rozhraním i stylem třídění jednotlivých záložek městského webu.

Turistický a volnočasový portál má nabídnout přehledné informace o kulturním, společenském a sportovním vyžití v Litomyšli, kde kromě poskytovatelů služeb najdou návštěvníci tipy na výlet, nabídku ubytování, restaurací a dalších věcí, které turisté i občané ve volném čase hledají.

Mediální komise chystá mimo jiné i vytvoření oficiálního profilu Litomyšle na sociálních sítích, protože občané často zaměňují komerční profily za oficiální informační kanály města. „Jako dlouholetý člen mediálního výboru oceňuji, že naše pracovní skupina není jen politická, ale konečně i značně odborná, což se potvrdilo hned na první konstruktivní schůzce. Věřím, že společně posuneme co nejrychleji městský i turistický web do realizovatelné podoby tak, aby se i tato prezentace města mohla směle měřit s moderními weby nejen zahraničních, ale i spousty českých měst,“ zhodnotil první jednání David Edlman.


datum zveřejnění: 06. 03. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Nový vzhled webu a vznik turistického portálu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty