Litomysl Město pro lidi

Obnošené šaty mají další využití

Od roku 2011 máme možnost obnošené a nevyhovující ošacení vytřídit do celkem šesti bílých velkoobjemových kontejnerů. Kontejnery najdeme na těchto veřejných místech: v ul. Nová, ul. Na Lánech, ul. 17. Listopadu, na sídlišti Komenského náměstí a ve Sběrném dvoře na Mařákově ulici v Litomyšli.

S tímto ošacením se můžeme setkat na pultech prodejen oděvů z druhé ruky. Další využití opotřebeného šatstva je ve strojírenském a automobilovém průmyslu.

Firmy, které snůšku šatů z kontejneru odváží, žádají o zabalení vypraných šatů do igelitových tašek a o spojení párů bot šněrovadly. Do kontejnerů kromě oděvů dále patří plyšové a látkové hračky, kabelky, pásky, bytový textil.

Pokud mají šaty sloužit spoluobčanům, kteří se nachází v těžké životní situaci, doporučujeme je odložit do žlutého kontejneru na velkém parkovišti naproti 2. a 3. ZŠ nebo je odevzdejte přímo do šatníku Charity v Lidovém domě. Provozní doba zařízení je v pondělí a ve středu od 9–11–00 hod. a odpoledne od 14–16:30 hod.
V minulém roce 2018 občané Litomyšle vytřídili šaty v celkovém objemu 40 tun. Provozováním této činnosti významně předcházíme vzniku odpadu.

Děkujeme všem občanům Litomyšle za kvalitní vytřídění všeho druhu odpadu. Dříve i šaty končily na skládce. Dnes jsou šaty, látky, košile, kabáty, saka, teplákové soupravy předmětem dalšího různorodého využití.

Ing. Jana Foltová
Odbor místního hospodářství MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 06. 03. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty