Litomysl Město pro lidi

Kvůli opravě bude dočasně uzavřeno Portmoneum

Výstava Cestopisák Josefa Váchala od 23. března do 16. června bude poslední příležitostí navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala v letošním roce. Tato pobočka Regionálního muzea v Litomyšli bude následně po zbytek sezóny uzavřena kvůli významné rekonstrukci za téměř 10 milionů korun.

O postupu jednal 1. náměstek hejtmana Roman Línek s vedením muzea a představiteli města Litomyšl. „Podařilo se nám zajistit 9,5 milionu korun na potřebné statické úpravy, zateplení podkroví a opravu střechy,“ sdělil Roman Línek a pokračoval: „Na domě je několik rozsáhlých prasklin, má velmi mělké základy a před lety vyměněná střecha má řadu závad. V rámci těchto prací vznikne na půdě domu funkční vestavba, která umožní muzeu rozšířit do tohoto prostoru stálou expozici a získat místo pro pořady pro veřejnost a školní a dětské skupiny. Pokud vše půjde podle plánu, rádi bychom přivítali začátek turistické sezóny 2020 už v novém.“

Pardubický kraj koupil Portmoneum od dědiců Ladislava Horáčka v roce 2016. Poslední větší úpravy se v Portmoneu uskutečnily před více než 25 lety. Proto bude potřeba vyměnit také venkovní kanalizaci a upravit zahradu i objekt bývalé prádelny na dvorku. 

PhDr. Zuzana Nováková
oddělení komunikace a vnějších vztahů Pardubického kraje

datum zveřejnění: 04. 03. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Kvůli opravě bude dočasně uzavřeno Portmoneum


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty