Litomysl Město pro lidi

Konec zákazu návštěv v krajských nemocnicích

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje 4. březnem 2019 jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích NPK.

Tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici. „V uplynulém týdnu došlo v Pardubickém kraji k opakovanému a výraznému poklesu nemocnosti na akutní respirační infekce a chřipka. Epidemická vlna v České republice je již za svým vrcholem a plošný výskyt lze považovat za ustupující. Proto je možné odvolat zákaz návštěv ve všech našich nemocnicích,“ vysvětlil ústavní epidemiolog Nemocnice Pardubického kraje Milan Bořek a dodal: „Návštěvy u hospitalizovaných pacientů na všech odděleních Nemocnice Pardubického kraje však bude nadále řídit zdravotnický personál s ohledem na provoz pracoviště a místní situaci. Návštěvníci s příznaky chřipky nebo respiračního onemocnění budou odmítnuti.“

Zákaz návštěv ve všech zařízeních Nemocnice Pardubického kraje byl vyhlášen 5. února. „Děkujeme všem pacientům, jejich blízkým a celé veřejnosti za trpělivost. Toto opatření však bylo nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu, abychom tak zabránili šíření chřipky v prostředí nemocnic,“ uvedl epidemiolog Bořek.

Mgr. Dušan Korel
Oddělení komunikace a marketingu NPK

datum zveřejnění: 04. 03. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Konec zákazu návštěv v krajských nemocnicích


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty