Litomysl Město pro lidi

Kraj a město spolupracují při výstavbě parkoviště

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek 15. února v rámci výjezdů po regionu Litomyšl, kde nejprve jednal se starostou města Danielem Brýdlem a následně členy městské rady. Mezi témata patřilo především zdravotnictví, oblast dopravy se zaměřením na D35 či služby pro seniory.

Parkoviště v Litomyšlské nemocnici
Dalším tématem jednání, které souvisí s rozvojem Litomyšlské nemocnice, byla výstavba nového parkoviště. „Problém parkování není záležitostí jen Litomyšlské nemocnice, ale potýkáme se s ním ve všech našich areálech. V Pardubicích plánujeme vybudování parkovacího domu a stejnou otázku budeme brzy muset řešit také v Ústí nad Orlicí. V Litomyšlské nemocnici je vhodný pozemek po bývalé čističce, kde v tuto chvíli připravujeme projekt na vybudování nového parkoviště. Prozatím počítáme s celkovou částkou 12,5 milionu korun. Máme vybraného zpracovatele projektové dokumentace, a teprve poté se uvidí, zda je tento předpoklad správný či nikoliv. Následně budeme jednat s městem o jeho konkrétní finanční spoluúčasti, kterou nám před časem zástupci města nabídli,“ sdělil hejtman Netolický, který se v rámci debaty zajímal také o spolupráci s vedením nemocnice, kterou si město nyní pochvaluje.

Vila Klára
Na přelomu roku dokončil Pardubický kraj dlouho očekávaný přesun LDN z vily Klára do areálu Litomyšlské nemocnice. Vzhledem k tomu, že město projevilo o budovu zájem, jednal hejtman se starostou o jejím dalším osudu. „O přesunu LDN jsme hovořili již před přibližně šesti lety, ale bohužel se nám přesun podařil až na konci loňského roku. Vila je v tuto chvíli prázdná a zakonzervovaná. Momentální plán je, že nebudeme s tímto majetkem nijak nakládat, protože si chceme nechat jistou záložní variantu pro případný přesun kapacit z nemocnice v Moravské Třebové do doby, než bude postavena zcela nová moderní budova. Po přesunu pacientů do nové nemocnice můžeme znovu otevřít debatu o dalším osudu vily, která se nachází na velmi prestižní adrese nedaleko zámku,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Doprava a D35
Litomyšl je jedním z měst v kraji, která jsou silně zatížena tranzitní dopravou, která dnes projíždí přímo středem města. To tak čeká na vybudování dálnice D35 včetně obchvatu města. Problémem jsou však neutichající debaty ohledně trasování. „Jakákoliv, i když jen dílčí změna, může znamenat další zdržení ve výstavbě, což rozhodně nikdo z nás nechce. Zároveň jsem na posledním kontrolním dni zadal zpracovat vyhledávací studii na napojení komunikace druhé třídy z České Třebové na D35 tak, aby automobily nemusely pro nájezd na dálnici projíždět centrem Litomyšle, protože nejbližší nájezdy na ní jsou projektované na Řídkém a v Janově,“ sdělil hejtman.

Mgr. Dominik Barták
tiskový mluvčí Pardubického kraje

datum zveřejnění: 19. 02. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Kraj a město spolupracují při výstavbě parkoviště


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty