Litomysl Město pro lidi

Městské hájenky bodují na Booking.com

Městské hájenky ve Strakově, Kozlově a na Budislavi se těší čím dál větší oblibě u turistů. Kromě vzrůstající návštěvnosti, která loni souhrnně dosáhla téměř 1000 klientů, o tom svědčí i ocenění Guest Review Awards 2018 agentury Booking.com. Ta zajišťuje online rezervaci ubytování pro turisty po celém světě.

Ocenění dostaly Městské lesy Litomyšl jako provozovatel hájenek za opakovaná kladná hodnocení návštěvníků. Klienti si pochvalují romantické umístění budov v lesích kolem města, dobrou nabídku služeb v okolí, poskytovaný komfort a hlavně příjemné chování správců.

Zajímavostí je, že vysokých čísel dosahují i další poskytovatelé ubytování v našem regionu. V hájenkách hosté najdou moderně vybavené pokoje, venkovní hřiště či gril. Budovy jim slouží hlavně jako základny při turistických a cyklistických výletech po regionu. Ubytování však využívají i Litomyšlané pro prodloužené víkendy či jako místo pro trávení dovolené.

Hájenky nechalo v minulých letech opravit město. Jako poslední byla v létě 2017 otevřena budislavská hájenka. Její kompletní oprava stála téměř tři miliony korun. „Zpočátku se to některým lidem zdálo jako nepříliš dobrá investice, ale jak je vidět, hájenky začínají městu investici splácet a ukazuje se, že oprava budov a jejich otevření návštěvníkům bylo dobrým rozhodnutím. Navíc jsme zvýšili nabídku i kvalitu ubytování v regionu. Z úspěchů hájenek mám velkou radost, je to ocenění především dobré práce správců a městských lesů,“ uvedl místostarosta Radomil Kašpar.

Pronájmy jsou možné po celý rok. Přesný ceník a nabídku služeb najdete na webu města.

Bc. Zuzana Adamská 
tiskové oddělení

datum zveřejnění: 06. 02. 2019
datum aktualizace: 11. 02. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Foto: František Renza


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty