Litomysl Město pro lidi

Díky „Marušce“ můžete hlásit nepořádek již půl roku

Aplikace na hlášení závad Marushka Photo, kterou si můžete zdarma stáhnout z Google Play nebo Apple Store, pomáhá občanům již půl roku. Za tu dobu občané podali přes 80 validních podnětů, které se vyřešily nebo jsou v řešení. Do tohoto čísla nejsou započteny neúplná hlášení či spam.

A co Litomyšlané nejčastěji hlásí? Jedná se hlavně o nefunkční veřejné osvětlení, špatně parkující auta, poničený městský mobiliář, usychající zeleň či poškozenou nebo znečištěnou vozovku. Aplikace tedy plní svůj účel, pro který ji město v červenci uvedlo do ostrého provozu. V současné době vedení radnice řeší, zda uživatelé budou mít možnost vkládat podněty i z počítače, doposud mohou při hlášení závad používat pouze chytrý telefon.

Pomocí aplikace můžete závady, které podle vás zasluhují řešení, vyfotit a nahlásit do systému. Podle jednotlivých kategorií závad se pak podnět dostane ke správci, který vidí snímek, souřadnice GPS, a pak rozhodne o způsobu řešení. Po zaslání snímku pak občan vidí postup řešení na stránce http://gis.litomysl.cz/zavady.

Po vyřízení problému je informace na výše uvedené stránce dostupná ještě 14 dní, následně je skryta. Aplikace Marushka Photo nezaznamenává žádné osobní informace. Občané však samozřejmě mohou hlásit závady dál tradičními způsoby, tedy osobně, telefonicky a korespondenčně s jednotlivými úředníky či prostřednictvím Starostovy odpovědny na webu www.litomysl.cz, kde na hlavní straně nově najdete návod k použití mobilní aplikace.

Bc. Zuzana Adamská 
tiskové oddělení

datum zveřejnění: 06. 02. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto: Emiliano Vittoriosi, Unsplash.com

obrázek k aktualitě Díky „Marušce“ můžete hlásit nepořádek již půl roku


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty