Litomysl Město pro lidi

Po roce se vrací festival Nakopněte svoji školu

Na Zámecké návrší v Litomyšli přijede více než 150 učitelů a ředitelů škol z celé České republiky. Čekají je tři dny plné přednášek, workshopů a doprovodného programu. Konference zaměřená na vzdělávání má za cíl především inspirovat a motivovat – pozitivně nakopnout.

Na třetím ročníku vystoupí kolem dvaceti hostů a odborníků. Z Finska přijede například Susanna Bäckman, o své laboratorní škole bude mluvit Břetislav Svozil. Účast slíbil i Ondřej Liška, bývalý ministr školství. Bob Kartous si bude na festivalu povídat s hosty o vzdělávání pedagogů. Martin Veselovský z internetové televize DVTV natočí se svými hosty v rámci konference několik rozhovorů na téma vzdělávání.

Jedním z cílů festivalu Nakopněte svoji školu je budovat kontinuitu vzdělávání na Zámeckém návrší. Litomyšl je nejen město kultury, ale také vzdělávání. Na Zámeckém návrší byla například jedna z prvních tiskáren na českém území, fungoval zde klášter, a několik let dokonce biskupství. Řád piaristů, který zde založil školu pro chudé chlapce, využíval na svou dobu velice pokrokové metody výuky. Dnes zde sídlí fakulta restaurování a v Litomyšli najdeme i střední pedagogickou školu. Konference se tak koná v krásném areálu památky UNESCO na místě, kde se vždy potkávali lidé a jejich myšlenky.

Ačkoliv je konference určena především učitelům a ředitelům základních škol, má o ni zájem i široká veřejnost. „O konferenci je obrovský zájem. Hned po otevření registrace byla obsazena třetina míst, a i když jsme letos navyšovali kapacitu, zbývá nám teď posledních 18 volných míst. Registrace je tak ještě možná prostřednictvím webu www.nakopnetesvojiskolu.cz,“ říká David Zandler, ředitel příspěvkové organizace Zámecké návrší, která konferenci pořádá.

Konference rozhodně není uzavřenou akcí jen pro odborníky. Pořadatelé již tradičně otevírají část programu široké veřejnosti. Zažít atmosféru festivalu tak může opravdu každý. „Nechtěli jsme dělat akci, která bude uzavřená jen pro učitele. Myslíme si, že vzdělávání se dotýká nás všech. Rádi bychom proto na přednáškách viděli z řad veřejnosti především rodiče,“ vysvětluje David Zandler.

Pro veřejnost jsou v neděli 24. února od 14.00 otevřeny krátké inspirativní přednášky. Vystoupí zde například Ondřej Liška (bývalý ministr školství), Petr Hájek (architekt roku), Světlana Čiberová (vizážistka), Břetislav Svozil (ředitel laboratorní školy v Brně). Po krátké přestávce, ve které je možné navštívit stánky vystavovatelů, bude následovat moderovaná diskuze na téma vzdělávání pedagogů. Moderovat ji bude Bob Kartous a jedním z hostů bude například Karel Rýdl. Cena vstupného je 100 Kč. V pondělí 25. února bude od 18.00 veřejnosti otevřeno natáčení rozhovorů internetové televize DVTV s moderátorem Martinem Veselovským. Účastníci tak budou mít možnost zažít naživo atmosféru natáčení této populární internetové televize. Cena vstupného je 200 Kč.

Oba pořady se budou konat v Zámecké jízdárně na Zámeckém návrší, a i když bude možné koupit vstupenky až na místě, doporučujeme využít předprodej v informačním centru v Litomyšli nebo si o vstupenky napsat na adresu: info@zamecke-navrsi.cz.

Program celé konference je zveřejněn na webu www.nakopnetesvojiskolu.cz, novinky je možné sledovat na facebookové stránce https://www.facebook.com/nakopnete.svoji.skolu/


datum zveřejnění: 04. 01. 2019
datum aktualizace: 06. 02. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Po roce se vrací festival Nakopněte svoji školu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty