Litomysl Město pro lidi

Předávání cen města za rok 2018

V pondělí 17. září se ve Smetanově domě uskutečnilo předávání cen města. Cenu purkmistra Laška obdrželi první porevoluční starosta Ing. Miroslav Brýdl a proděkan Fakulty restaurování Univerzity Pardubice Ing. Karol Bayer. Cena Rady města Litomyšle byla in memoriam udělena Vratislavu Blažkovi.

Za dirigenta a kapelníka cenu převzala jeho dcera Jana Růžičková. Miroslav Brýdl Cenu purkmistra Laška získal za mimořádné zásluhy o proměnu Litomyšle na moderní historické město. Karol Bayer stejnou cenu obdržel za zásluhy o rozvoj vysokoškolského vzdělávání v Litomyšli a Plaketa Rady města Litomyšle byla Vratislavu Blažkovi udělena za významné zásluhy o rozvoj Litomyšle v oblasti kultury a spolkového života.

Součástí slavnostního večera, jímž přítomné provázel Vojtěch Stříteský, bylo i promítání krátkých medailonů o jednotlivých oceněných. O hudební doprovod se postaralo saxofonové kvarteto základní umělecké školy, dále pak pěvecký sbor Lilium.

Představení laureátů letošních cen města si můžete přečíst v zářijové Lilii nebo zhlédnout na YouTube.


datum zveřejnění: 18. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Starosta Radomil Kašpar, paní Jana Růžičková, první porevoluční starosta Miroslav Brýdl, proděkan Karol Bayer a místostarosta Josef Janeček

obrázek k aktualitě Předávání cen města za rok 2018

obrázek k aktualitě Předávání cen města za rok 2018

obrázek k aktualitě Předávání cen města za rok 2018

obrázek k aktualitě Předávání cen města za rok 2018


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty