Litomysl Město pro lidi

Dům dětí a mládeže má od září nové sídlo i název

Budova bývalé ortoptiky nad autobusovým nádražím prošla v minulých letech rekonstrukcí za 15,5 milionu Kč. Od poloviny září v ní bude sídlit Středisko volného času Litomyšl, dříve známé pod názvem Dům dětí a mládeže Litomyšl, jehož zaměstnanci organizují pro děti zájmové kroužky.

„Pro nás je to jednoznačně krok vpřed, v nové budově bude prostor nejen pro naše stávající aktivity, ale umožní nám i další rozšíření nabídky. Díky novému sídlu také budeme více na očích a snad si k nám najde cestu ještě více dětí. Každý týden jich k nám do všech našich kroužků, které jsou samozřejmě i mimo hlavní budovu, zamíří přes 600. Se stěhováním je také spojena změna názvu naší organizace na Středisko volného času Litomyšl, který lépe vyjadřuje naši celkovou nabídku. Jinak je to ale změna spíše provozní, na děti i dospělé v nových prostorech čekají jejich oblíbení vedoucí,“ uvedl ke stěhování Josef Štefl, ředitel Střediska volného času Litomyšl.

V nové budově se nachází několik místností určených pro konání kroužků a kurzů, multifunkční sál, zázemí pro keramiku včetně hrnčířských kruhů a vypalovací pece, šatna, cvičná kuchyňka, zázemí pro zaměstnance, sklady a několik sociálních zařízení. Vedle sebe tak může probíhat hned několik volnočasových aktivit a jejich účastníci se nebudou vzájemně rušit. Vedle budovy vzniká nové parkoviště a do budoucna se počítá s využíváním rozsáhlé zahrady. Dostatek místa umožní Středisku volného času další rozvoj, v současné době se například plánuje rozšíření nabídky rukodělných kroužků.

V září dokončí zedníci práce na fasádě budovy a okolních plochách. „Do půlky září chceme mít většinu vnitřních prostor vybavených, a pokud půjde vše podle plánu, tak od začátku října začnou dětem kroužky,“ říká k začátku provozu Josef Štefl. Do nové budovy se přestěhuje i oblíbený Klub. Ten vznikl v rámci projektu Cestou vzájemného porozumění a nabízí žákům smysluplně využívat volný čas. Školáci si do něj chodí hrát, povídat, tvořit, ale i dělat domácí úkoly pod odborným pedagogickým dohledem. Pokud bude včas zpřístupněn hlavní vstup od silnice, tak Klub začne v nových prostorách fungovat od 10. září v odpoledních hodinách pracovních dnů, jak jsou děti zvyklé. Všechny informace budou zveřejněny na webu a Facebooku Střediska volného času Litomyšl.

A co bude s původními prostorami Domu dětí a mládeže v areálu II. mateřské školy? „Místnosti kompletně zrekonstruujeme a uděláme z nich další třídy pro předškoláky, protože by byla škoda ten prostor nevyužít, když máme možnost,“ vysvětluje starosta Radomil Kašpar. V areálu školky tak Středisku volného času Litomyšl zůstane pouze nová hvězdárna, která v místě vznikla kvůli dobrým podmínkám pro pozorování noční oblohy.


datum zveřejnění: 05. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Dům dětí a mládeže má od září nové sídlo i název


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty