Litomysl Město pro lidi

Rozšíření bezplatné Wi-Fi sítě ve městě

Ve městě přibyla další lokalita, kde se můžete zdarma připojit na internet. Od srpna funguje síť „Litomysl free“ i v centrální části Smetanova náměstí. Vysílač je umístěný na staré radniční věži a i zde platí standardy litomyšlských Wi-Fi zón. Rychlost připojení je 12 Mbps pro stahování a 3 Mbps pro odesílání dat

Smetanovo náměstí je celkem osmou lokalitou v Litomyšli, kde se občané i turisté dostanou na svých chytrých mobilech, tabletech a noteboocích zdarma k internetu. Bezplatné Wi-Fi mohou využít na Toulovcově náměstí, autobusovém nádraží, nádvořích zámku, v Klášterních zahradách, obou budovách Městského úřadu Litomyšl a během sezony i na místní plovárně.

Po přihlášení do sítě může uživatel v souladu se všeobecnými podmínkami bez omezení surfovat po internetu, po dvou hodinách však dojde k restartu připojení. Každý měsíc se do sítě „Litomysl free“ příhlásí tisíce uživatelů. V červenci na zámku této nabídky využilo 2000 lidí, na Toulovcově náměstí 1500 a na autobusovém nádraží téměř 4000.

Kromě bezplatných Wi-Fi mohou občané pro připojení na internet využívat informační kiosek naproti staré radnici na Smetanově náměstí. Za poplatek mohou využít i nabídky informačního centra či Městské knihovny Litomyšl.


datum zveřejnění: 05. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Rozšíření bezplatné Wi-Fi sítě ve městě


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty