Litomysl Město pro lidi

Opravy škol a školek přes letní prázdniny

Letní prázdniny už jsou za námi a děti se na začátku září opět vrátily do školních lavic. Za dva měsíce jejich absence se toho v některých školách dost změnilo a řemeslníci přes léto pracovali na opravách tříd, chodeb i fasád. Například na I. ZŠ přes léto udělali rekonstrukci podlahy jedné učebny za 414 tisíc korun.

Na II. ZŠ vyměnili osvětlení ve třídách za 210 tisíc korun, na základní umělecké škole pak obklady a dlažbu za téměř 70 tisíc. Pokračuje se i na opravách fasády III. ZŠ za 900 tisíc korun.

Nejvýznamnější přes léto dokončenou rekonstrukcí je zvýšení kapacit III. MŠ. Za více než pět milionů korun tam město nechalo rekonstruovat vnitřní prostory, třídy, umývárnu, sociální zařízení i kuchyň. Vzniklo tak místo pro dalších 25 dětí.

V létě se práce pouze nedokončovaly, ale i začínaly. Po několika měsících příprav se dělníci na konci srpna pustili do nástavby II. základní školy. V nových prostorách vybudují odborné učebny na výuku cizích jazyků, práci na počítači a kuchyň. Pokud půjde vše podle schváleného harmonogramu, tak by děti do nových učeben mohly poprvé nahlédnout na začátku školního roku 2019/2020. V rámci projektu nedojde pouze k vybudování nových prostor, ale i nákupu potřebného vybavení. Veškeré nové učebny budou bezbariérové. Na projekt za zhruba 25 milionů korun dostane město dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 15,5 milionu. Litomyšlský projekt odborná komise vybrala z téměř 200 uchazečů, dotaci dostalo jen 65 z nich.


datum zveřejnění: 05. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Opravy škol a školek přes letní prázdniny


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty