Litomysl Město pro lidi

Den pěstounství je svátkem rodiny

V neděli 16.září od 10 do 16 hodin zve Pardubický kraj společně s dalšími partnery pěstounské rodiny do východočeské Litomyšle. Nejen pro ně, ale i pro širokou veřejnost tu na zámeckém návrší připravuje již druhý ročník Dne pěstounství. Rodina jako důležitá životní hodnota a pěstounství k sobě patří.

Připomenout si to a zároveň strávit nabitý program společně v krásném okolí litomyšlského zámku za to určitě stojí. Akce se koná za každého počasí, vstup je pro všechny návštěvníky bezplatný.

V oblasti pěstounství panuje stále ještě mnoho tabu a mýtů. Připravovaný Den pěstounství dobře propojuje stávající i možné budoucí pěstouny a odborné pracovníky pomáhajících organizací; setkávají se tu lidé různých generací, mísí se jejich zkušenosti a objevují se další zajímavé možnosti. Unikátní je propojení neziskových organizací z celého pardubického kraje, orgánů státní správy a široké veřejnosti. „Pěstouni potřebují mluvit o tom, s čím se potýkají. A pracovníci úřadu potřebují znát jejich zkušenosti, aby se něco mohlo změnit,“ řekl k loňskému ročníku Dne pěstounství krajský radní Pavel Šotola. Michal Klíma z Dobré rodiny k tomu přidává:„Pěstouni občas potřebují slyšet, že to, co dělají, je skvělé a že zaslouží obdiv.“ Podle loňských ohlasů to tato akce zvládla více než skvěle.

Nechte se i vy pozvat pozvat v neděli 16.září od 10 hodin na litomyšlské zámecké návrší! Přijďte si s dětmi projít stezku různě obtížných aktivit a úkolů, ochutnejte trvalou expozici dětského zážitkového bludiště v zámecké konírně nebo interaktivní expozici v piaristickém chrámu. Navíc vás skvěle pobaví například psí agility show od 14 hodin nebo ukázky parkourového skákání v podání skupiny Flow vision, které začíná v 15 hodin.  Pokud chcete získat více informací o pěstounské péči, jedná se o výjimečnou příležitost - je dobré být v kontaktu s rodinami, které již děti přijaly, nebo organizacemi, které s pěstouny pracují. Součástí programu bude i beseda s odborníky na aktuální témata od 13 hodin, možnosti osobních rozhovorů atd.  Těšíme se na vás.

Martina Soukupová
Farní charita Litomyšl

datum zveřejnění: 05. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Logo

Plakát


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty