Litomysl Město pro lidi

Výtvarná Litomyšl ´18 – letos s 61 vystavujícími

Blíží se podzim a s ním už i tradičně výstava, jinak zvaná jako salón. Každoročně se vám nabízí možnost poznat současnou tvorbu za uplynulý rok v dílech autorů s vazbou k Litomyšli letos ve více než šedesáti rozmanitých podobách!

Nenechte si ujít výstavu, která každoročně slouží jako místo pro setkávání výtvarníků, sdílení inspirací a přináší také jedinečnou možnost zakoupit si díla etablovaných výtvarníků i těch, kteří jsou teprve v začátcích své umělecké cesty. Různé věkové generace, profesionálové i amatéři vám přiblíží svůj výtvarný svět na plátně, papíře, ve fotografii nebo trojrozměrných předmětech na vernisáži v pátek 14. září od 17.00 hod. před domem U Rytířů.

Nejsou to jen vystavená díla, která můžete poznat – s některými autory se můžete setkat na večírku přímo v expozici ve čtvrtek 25. října v rámci Večerů s galerií a zeptat se jich na vše, co vás napadne. Třeba od nich zjistit více než to, co se dozvíte ve videomedailonech. Ty od minulého roku připravujeme o všech, kteří tu prezentují svá díla. Vidět je můžete jak na výstavě, tak i z pohodlí domova na YouTube stránce: Městská galerie Litomyšl.

Výstavu můžete navštívit do 4. listopadu. Pro více informací sledujte naše webové stránky www.galerie.litomysl.cz nebo Facebook: Městská galerie Litomyšl.

K výstavě je připraven i doprovodný program pro školy, školky a skupiny s dětmi (přihlásit se můžete emailem na: jirouskova@galerie.litomysl.cz nebo telefonicky: 461 653 488).

Přijďte se seznámit s výtvarníky – těšíme se na viděnou!

Mgr. Tereza Jiroušková

datum zveřejnění: 05. 09. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Foto: Tereza Jiroušková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty