Litomysl Město pro lidi

Soutěž na podporu údržby městské zeleně

Staráte se ve svém okolí o plochy zeleně, přestože se jedná o městský pozemek? Právě pro vás je určená naše soutěž, kterou bychom vám chtěli především poděkovat a ocenit vaši práci. Soutěž je určena zejména pro obyvatele bytových domů, ale i rodinných domů, kteří pečují o zeleň ve svém blízkém okolí.

Také pro dobrovolníky, kteří „adoptovali“ hrob na městském hřbitově, ale i pro občany, kteří pečují o dřeviny nebo nádoby mobilní zeleně, sekají trávníky, okopávají záhony a zalévají, hrabou listí apod. Mnozí se ze skromnosti nepřihlásí sami, přihlaste své známé nebo sousedy vy!

Přihlášení do soutěže by mohlo být formou zaslání krátkého popisu, fotografie (e-mailem či ve fyzické podobě) a kontaktních údajů. Příspěvky posílejte správkyni městské zeleně Barboře Rezkové, na e-mail barbora.rezkova@litomysl.cz, tel: 461 653 361 do konce září 2018. Vyhodnocení příspěvků proběhne 10. 10. 2018 členy odborné komise pro životní prostředí.

Naším cílem je:

  • ocenit práci obyvatel města, již se nezištně starají o zeleň nacházející se na městských pozemcích;
  • zvýšení kvality veřejných prostor občany, kterým záleží na svém okolí, a případně i zlepšení komunitního života
  • motivovat občany, aby pečovali o květiny a keře vysazené jejich předchůdci

Soutěž nemá za cíl podporovat nežádoucí (živelné) zahradničení, privatizaci městského prostoru či nekoncepční nové výsadby, sázení nepůvodních, invazivních rostlin.

Na nejlepší zahrádkáře čekají odměny v hodnotě 5, 3, 2 tisíc Kč. Výherci také bude mít možnost spolupracovat se zahradním architektem na osázení plochy dle vlastního výběru.

Barbora Rezková, Aleš Papáček

datum zveřejnění: 30. 08. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Soutěž na podporu údržby městské zeleně


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty