Litomysl Město pro lidi

Společné stezky pro pěší i cyklisty

Pokud přes město cestujete pěšky nebo na kole, tak od srpna počítejte s drobnou změnou pravidel v některých frekventovaných úsecích Litomyšle. Cyklisté mají zakázáno jezdit po chodnících, ale občas je právě chodník bezpečnější a kratší možností, jak cestovat po Litomyšli.

S ohledem na zpětnou vazbu od občanů se vedení města na návrh dopravní komise od srpna rozhodlo v některých úsecích zkušebně povolit vznik společných stezek pro chodce a cyklisty, které v současné době slouží pouze jako chodníky. Pro pěší se nic nemění, mohou v těchto místech i nadále chodit tak, jak jsou zvyklí. Jezdci v ohraničených úsecích nemusí sesedávat z kola, ale s ohledem na kolemjdoucí mohou po stezce normálně projet.

„Je to zkušební opatření. Všechny úseky, kterých se to týká, budou řádně opatřeny dopravními značkami. Naším cílem je usnadnit pohyb občanů po Litomyšli. Tímto žádáme chodce a cyklisty o ohleduplnost vůči okolí,“ objasňuje záměr radnice Pavel Jiráň, vedoucí Odboru místního a silničního hospodářství MěÚ Litomyšl. Na začátku srpna ještě kvůli bezpečnosti dojde k výměně nebo úpravě některých zakrývacích mříží umístěných na chodnících. Nové dopravní značky, a s nimi i cyklisty, očekávejte například na nadchodu u Střední zahradnické a zemědělské školy, dále v okolí supermarketů Billa, Albert a na komunikacích kolem Nového kostela Církve bratrské.


datum zveřejnění: 01. 08. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Společné stezky pro pěší i cyklisty

Mapka


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty