Litomysl Město pro lidi

Chystá se nový infosystém v památkové rezervaci

I letos se bude pokračovat s obnovou informačního systému v městské památkové rezervaci. Minulý rok se vyměnilo značení na zámeckém návrší, obnoveny byly informační totemy v historickém jádru města, instalována dotyková obrazovka a také stojany s materiály v průchodu na radniční dvorek.

Letos se bude pokračovat obnovou infočtverců, které informují návštěvníky o největších atraktivitách našeho města a obsahují mapy Litomyšle, ale i okolí.  Připravují se také nové nosiče pro plakáty do historického jádra. Město na tento projekt dostalo dotaci 145 tisíc korun z Pardubického kraje.

Na začátku letošního roku se v památkové rezervaci již objevily například nové bílošedé cedule s názvy ulic. „Jsou designovány tak, aby nenarušovaly okolí a respektovaly architektonický ráz historického centra města. Nejedná se o klasické dopravní značení, a proto jsme ve spolupráci s grafiky a architekty vybrali variantu, která se do tohoto prostředí nejvíce hodí,” říká k cedulím Antonín Dokoupil, vedoucí Oddělení investic MěÚ Litomyšl.


datum zveřejnění: 01. 08. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Chystá se nový infosystém v památkové rezervaci


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty