Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Soutěž o titul Aktivní obec

Litomyšl se přihlásila do druhého ročníku soutěže o titul Aktivní obec, která má podpořit sběr vysloužilých elektrozařízení v červených kontejnerech. Zároveň má obce motivovat k podpoře osvěty týkající se důležitosti zpětného odběru a recyklace starých elektrospotřebičů.

Přestože jsou města vybavena červenými kontejnery, do nichž lze vhazovat drobné elektro a baterie, stále se stává, že tato zařízení končí v komunálním odpadu.

Pomoci vyhrát soutěž můžete i vy. Je totiž několik kategorií, za něž lze získat body. A jednou z nich je i výtěžnost sběru, kde bude hodnocena nejvyšší výtěžnost při svozech v předem daném období. Přidělené body jsou rovny dosažené výtěžnosti v kg/obyvatele a svoz. Dále lze body získat i za navýšení průměrné výtěžnosti (kg/obyvatele) jednoho svozu, oproti průměru za posledních 6 měsíců. Navýšení alespoň o 10 % znamená zisk 1 bodu. Pokud tedy rozbité elektrospotřebiče a staré baterie vhodíte do červených kontejnerů na elektroodpad, můžete pomoci městu vyhrát 20 000 Kč na zlepšení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči v obci. Červené kontejnery na elektroodpad najdete na ulicích 17. listopadu, Nová, Z. Kopala, Kornická, sídliště Komenského nám., J. Matičky.

Bc. Zuzana Adamská
tiskové oddělení

datum zveřejnění: 1. 8. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty