Litomysl Město pro lidi

Strážníkům se dovoláte na číslo 156

Strážníci Městské policie Litomyšl již několik měsíců slouží občanům nonstop a od června je pro Litomyšlany připravena další novinka, která jim má zjednodušit život. Až doposud museli strážníky kontaktovat přes jejich pevnou linku či mobilní telefony. Nyní se jim nově dovolají i na linku tísňového volání 156.

„Stará čísla samozřejmě zůstanou v provozu i nadále, ale vytočit linku 156 bude pro řadu našich občanů jednodušší. Tímto krokem chceme ještě více zlepšit poskytované služby a doufám, že lidé budou novou linku využívat,“ uvedl k novince starosta Radomil Kašpar.

Po vytočení čísla bude muset volající z Litomyšle a okolí ještě na pokyn automatického systému zadat číslo 2. Tento mezikrok je nutný kvůli tomu, že v sousedních Svitavách funguje linka 156 rovněž a je nutné, aby byli občané spojeni přímo se služebnou městské policie ve městě, kde žijí.

Od února 2018 poskytuje Městská policie Litomyšl své služby občanům 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Do té doby neměli dostatek lidí k pokrytí všech směn. „Měsíčně máme v průměru kolem 100 až 130 výjezdů, jedná se hlavně o prověření oznámení občanů, stížnosti, kontrolu zabezpečení objektů, asistenci lidem v nouzi, spolupráci s Policií České republiky, řešení přestupků a k tomu samozřejmě mámě pravidelnou pochůzkovou či motorizovanou hlídku, kdy přítomnost strážníků působí preventivně, ale v rámci výkonu této služby také samozřejmě řešíme přestupky a kontrolujeme dětská hřiště, autobusové nádraží a další lokality,“ přibližuje práci Městské policie Litomyšl její velitel Tomáš Rádek. V jejích řadách aktuálně pracuje 12 strážníků.


datum zveřejnění: 06. 06. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Strážníkům se dovoláte na číslo 156


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty