Litomysl Město pro lidi

Odborníci prověří technický stav mostů

Pád lávky v pražské Tróji na konci roku 2017, při němž došlo ke zranění několika lidí, rozpoutal po celé republice veřejnou diskuzi o nevyhovujícím stavu mostů a lávek. Město Litomyšl provádí pravidelné kontroly, ale i kvůli zmíněné nehodě inicioval Odbor místního a silničního hospodářství MěÚ Litomyšl další jednání.

Jeho výsledkem budou další odborné prohlídky celkem patnácti vytipovaných objektů ve městě – osmi lávek, pěti mostů a obou nadchodů. „Rozdělili jsme to na dvě fáze, v první se prověří patnáct staveb a na zbývající přijde řada příští rok. Nepředpokládáme, že nám najdou něco v havarijním stavu, ale osobně jsem na výsledek velice zvědavý. Na základě informací od odborníků se pak můžeme bavit o plánu případných oprav,“ vysvětluje záměr města místostarosta Josef Janeček. Prohlídky mostů jsou důležité i kvůli zvyšující se dopravní zátěži, silničáři navíc na příští měsíce plánují opravy silnice I/35. Více jsme o nich psali v dubnové Lilii.

V Litomyšli se nachází celkem patnáct lávek, třináct mostů a dva nadchody. Prohlídka první části z nich by měla být hotová v druhé polovině letošního roku, jedná se o stavby v úseku toku Loučné od sídla firmy Mach až po hotel Dalibor. Zbytek mostů odborníci zkontrolují v prvním pololetí roku 2019. Výsledky prohlídky budou důležité i u nadchodů. Město již v minulosti avizovalo, že kvůli zhoršujícímu se stavu nadchodu u polikliniky zvažuje výstavbu nového objektu. K projektu bylo vydáno územní rozhodnutí a v současné době pokračují práce na dalších stupních projektové dokumentace. Město nechalo některé mosty a lávky již v minulosti opravit, naposledy se jim dělníci věnovali na Vodních valech, které prošly celkovou rekonstrukcí.


datum zveřejnění: 03. 05. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Odborníci prověří technický stav mostů


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty