Litomysl Město pro lidi

Noc kostelů bude v Litomyšli 25. května

Také v letošním roce se v Litomyšli připojíme k mezinárodní akci Noc kostelů, jejímž cílem je otevřít prostory chrámů a modliteben co nejširší veřejnosti ve spojení se zajímavou duchovní i kulturní nabídkou. Dnem konání letošní Noci kostelů je poslední květnový pátek 25. 5.

Zahájíme ji tentokrát v piaristickém kostele Nalezení sv. Kříže v 17.00 hod. krátkou ekumenickou bohoslužbou za účasti duchovních litomyšlských sborů a farností. I letos záštitu nad Nocí kostelů v Litomyšli převzal pan starosta Radomil Kašpar.

V litomyšlských kostelech i na farách bude připraven bohatý průběžný program, o kterém se podrobně dovíte z plakátů: meditace, zpěv, komentované prohlídky, koncerty, divadelní představení, přednášky, výstavy i třeba ukázka zpracování lnu. Podobně jako v minulých letech však bude pro ty, kteří by se chtěli v každém kostele zúčastnit alespoň jednoho bodu programu, připravena tato programová trasa:

17.30 – Kostel Rozeslání sv. apoštolů na Toulovcově náměstí – Vernisáž výstavy výtvarných prací Domova dětí a mládeže

18.00 – Husův sbor na Toulovcově náměstí – divadelní pohádka Hany Voříškové „Oříšková chaloupka“

19.00 -  Evangelický kostel v Tomíčkově ulici – Komentovaná prohlídka výstavy o reformaci

20.00 – Piaristický kostel Nalezení sv. Kříže – Slavnostní nasvětlení a jazz v chrámu

21.00 – Děkanský kostel Povýšení sv. Kříže – Představení nově zrestaurovaných barokních skříní v sakristii

22.00 – Nový kostel Církve bratrské – Noční meditace

Stejně jako v minulých letech dostanou návštěvníci poutnické pasy, do kterých budou v jednotlivých kostelech dostávat razítka, a pro děti bude opět připravena soutěž, která také všechny litomyšlské kostely propojí. Dva z litomyšlských kostelů mají ve svém názvu a další jako své vnější nebo vnitřní znamení symbol kříže, a tak letošní soutěž bude spojena právě s Kristovým křížem.

Přijďte poznat nejen zdejší kostely, ale také ty, kteří je i dnes naplňují životem a službou, třeba pro vás zatím z neznámé strany!

Na setkání s vámi se těší

H. Hendrych, V. Hurt, D. Kvasnička, Z. Mach, Š. Klásek a další organizátoři Noci kostelů

datum zveřejnění: 03. 05. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Noc kostelů bude v Litomyšli 25. května


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty