Litomysl Město pro lidi

Kino Sokol čeká rekonstrukce interiéru za 1,5 milionu

Dobrá zpráva pro milovníky kinematografie. Kino Sokol čeká v příštích měsících rekonstrukce interiéru, díky níž se návštěvníci mohou těšit zejména na nové pohodlné sedačky. V rámci projektu také dojde k výměně stupňovité podlahy a zateplení stropu.

Řemeslníci budou v kině pracovat po celou dobu letních prázdnin a vše by mělo být hotové do začátku nového školního roku. Za zmíněné úpravy dá město zhruba 1,5 milionu korun. „Naším cílem je zvýšit komfort pro diváky, protože ze zpětné vazby od občanů víme, že stávající místa na sezení se části z nich nezamlouvala,” objasňuje záměr starosta Radomil Kašpar.

Kino Sokol již v uplynulých letech jednou výraznou modernizací prošlo. V roce 2012 bylo kino za tři miliony korun digitalizováno, aby divákům nabídlo kvalitní filmový zážitek za užití moderních technologií. Tehdy město pro účely promítání pořídilo nové plátno s rozměry 7x3 metry, vybavení k projekci 3D filmů, nové prostorové ozvučení a satelit, který umožňuje přímé přenosy kulturních či sportovních akcí. Díky tomu ročně zamíří do kina o několik tisíc diváků více. Souhrnná návštěvnost Kina Sokol a letního kina za rok 2017 je téměř 17 000 diváků oproti 9 000 z roku 2012. Digitalizací se rovněž podařilo výrazně zvýšit tržby, které jsou nyní o zhruba jeden milion korun vyšší. „Za rok 2017 byly tržby Kina Sokol a letního kina ve výši 1,7 milionu korun. Odehráli jsme celkem 449 filmů a na jedno představení přišlo v průměru 38 diváků,” dodává Leoš Krejčí, ředitel Smetanova domu, pod který provoz Kina Sokol spadá.


datum zveřejnění: 04. 04. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Foto: Kino Sokol


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty