Litomysl Město pro lidi

Omezení rychlosti na Okružní a Za Moštěním

Na žádost obyvatel bydlících na ulicích Okružní a Za Moštěním bude v této části města pro řidiče omezena rychlost na 30 km/hod. Občané v petici vyjádřili obavy o bezpečnost, protože v těchto lokalitách může kvůli chybějícím chodníkům a zaparkovaným vozidlům vzniknout nebezpečná situace.

 „Těmito ulicemi se nedá nikam projet, takže slouží jen místním obyvatelům, kteří tam už nyní jezdí pomaleji. A to z důvodu, že vědí, že si na ulici mohou hrát jejich děti či vnoučata. Bohužel cizí vozidla jezdí často velmi rychle a nebezpečně,” uvedli v petici.

Dopravní komise řeší situaci v této části města dlouhodobě a v minulosti odsouhlasila omezení rychlosti. „V roce 2017 jsme zřídili dopravní zónu na druhé straně silnice II. třídy a v jarních měsících tohoto roku chceme osadit dopravní značení v ulicích Okružní a Za Moštěním. Před instalací značení jsme chtěli znát případné reakce obyvatel protějších ulic, protože se dost často setkáváme s názory, že je značení neúčinné,” vysvětluje Pavel Jiráň, vedoucí Odboru místního a silničního hospodářství MěÚ Litomyšl. Podnět na zřízení dopravních zón s omezenou rychlostí jízdy 30 km/hod a omezením vjezdu vozidel nad 3,5 tuny hmotnosti v únoru projednala rada města a schválila jej.


datum zveřejnění: 07. 03. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty