Litomysl Město pro lidi

Městská policie slouží občanům nonstop

V únoru letošního roku došlo v řadách Městské policie Litomyšl k velké změně. Strážníci nově zajišťují pro občany služby 24 hodin denně, doposud neměli dostatek lidí k pokrytí všech směn. Vedení města k tomuto kroku vedly signály od obyvatel a věříme, že budou s novou formou provozu městské policie spokojení.

Měsíčně máme v průměru kolem 100 až 130 výjezdů, jedná se hlavně o prověření oznámení občanů, stížnosti, kontrolu zabezpečení objektů, asistenci lidem v nouzi, spolupráci s Policií České republiky, řešení přestupků a k tomu samozřejmě mámě pravidelnou pochůzkovou či motorizovanou hlídku, kdy přítomnost strážníků působí preventivně, ale v rámci výkonu této služby také samozřejmě řešíme přestupky a kontrolujeme dětská hřiště, autobusové nádraží a další lokality,“ přibližuje práci Městské policie Litomyšl její velitel Tomáš Rádek. K pokrytí nonstop provozu muselo v uplynulých měsících vedení města do řad městské policie přijmout dva nové strážníky, celkem jich v Městské policii Litomyšl pracuje 12. Vedení města si od zavedení neustálého provozu slibuje lepší služby pro občany, kteří se v určitou hodinu nemohli na asistenci strážníků spolehnout.

„Jsem přesvědčený, že naši strážníci pracují korektně a zodpovědně dohlíží na klid v ulicích. Je jasné, že když někoho napomenou nebo mu dají pokutu, tak dotyčný zpravidla není nadšený a oblíbenost strážníků městské policie není po celé republice zrovna vysoká. Nicméně máme zákony, které se musí dodržovat. Z ohlasů veřejnosti vím, že se díky dlouhodobému profesionálnímu chování strážníků jejich obraz v očích občanů, minimálně u nás v Litomyšli, zlepšil,“ říká na adresu strážníků starosta Radomil Kašpar. Informace o výjezdech strážníků si můžete přečíst ve speciální rubrice ve zpravodaji Lilie.


datum zveřejnění: 07. 02. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Městská policie slouží občanům nonstop


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty