Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Nové značení ulic v historickém jádru

Někteří spoluobčané si jich už asi všimli. Řeč je o nových bílošedých cedulích s názvy jednotlivých ulic, které na sklonku minulého a začátku letošního roku nahradily původní značení v historickém jádru Litomyšle. Zajímá vás, proč k této změně došlo?

Nové cedule jsou designovány tak, aby nenarušovaly okolí a respektovaly architektonický ráz historického centra města. Nejedná se o klasické dopravní značení, a proto jsme ve spolupráci s grafiky a architekty vybrali variantu, která se do tohoto prostředí nejvíce hodí,” vysvětluje hlavní důvod výměny Antonín Dokoupil, vedoucí Oddělení investic MěÚ Litomyšl.

Novinka se v budoucnu objeví i v částech Litomyšle, kde značení ulic zatím není, případně v lokalitách, kde bude staré značení potřebovat kvůli technickému stavu výměnu. Tato varianta cedulí je totiž levnější a trvanlivější nežli nosiče používané na sloupech veřejného osvětlení. Vedení města však v současné době neplánuje masové odstraňování klasických červených značek mimo městskou památkovou rezervaci, které jsou v zachovalém stavu a lidé jsou na ně zvyklí.


datum zveřejnění: 7. 2. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Nové značení ulic v historickém jádru

obrázek k aktualitě Nové značení ulic v historickém jádru


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty