Litomysl Město pro lidi

Co radnice chystá na rok 2018?

Pro letošní rok zastupitelé schválili rozpočet ve výši téměř 303 milionů korun, jenž je asi o 10 % nižší než ten loňský. Rovněž se vyčlenilo přes 60 milionů korun na investice. Jedná se zhruba o poloviční částku než pro rok 2017 a ušetřené finance se použijí na obnovu a opravu stávajícího majetku města.

Zřejmě největší investicí roku 2018 bude otevření nového sídla Domu dětí a mládeže Litomyšl, na kterém v současné době pracují dělníci při rekonstrukci bývalé budovy ortoptiky nad autobusovým nádražím. Rovněž se plánuje zahájení příprav na úpravu prostor, kde se DDM v současnosti nachází, aby se navýšily kapacity II. mateřské školy. V různé fázi příprav jsou studie na vytvoření parkovacích domů, nové hasičárny v průmyslové zóně a sběrného dvoru. V roce 2018 se počítá se zahájením prací na zateplení „jiskrácké” sportovní haly. V současné době také běží přípravy projektu na úpravu zóny kolem morového sloupu na Smetanově náměstí.

O plánech vedení města vás budeme informovat v dalších vydáních Lilie, mezitím si můžete prostudovat prezentaci Tři roky poté a co dál, v níž najdete informace o událostech roku 2017 i plánech pro letošek. Prezentace je dostupná na webu.


datum zveřejnění: 04. 01. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Co radnice chystá na rok 2018?


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty