Litomysl Město pro lidi

Plány na oslavu 100 let státnosti

Na podzim letošního roku si připomeneme 100 let od vzniku Československé republiky. V současné době se vedení města zabývá návrhy na vybudování mementa, které připomene uplynulé století naší novodobé státnosti. O tomto záměru budeme informovat v dalších vydáních Lilie

Nicméně již teď můžeme veřejnosti sdělit, že představitelé Litomyšle se v rámci oslav také zúčastní setkání s představiteli slovenské Levoči. Vše je ve stádiu příprav, ale vedení města se zdá symbolické, abychom si právě s partnerským městem ze Slovenska připomněli vznik svobodného státu. Z České republiky by se k východním sousedům měly vypravit Litomyšlský symfonický orchestr a vysokomýtský sbor Otakar společně s delegací občanů.

V současné době se také řeší přizvání dalších zahraničních hostů, protože rok 2018 bude samozřejmě i dobou pro připomínku konce první světové války. Rádi bychom v Levoči přivítali i naše partnery z nizozemského Rodenu a někoho ze sousedního Polska, abychom si společně připomněli, že mír a spolupráce nebyly vždy samozřejmostí. V souvislosti s Levočou čtenáře informujeme o tom, že toto naše partnerské město má novou primátorku, kterou se stala Lýdia Budziňáková. Dnes již bývalý primátor Milan Majerský se po listopadových volbách stal županem Prešovského kraje.


datum zveřejnění: 03. 01. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Plány na oslavu 100 let státnosti


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty