Litomysl Město pro lidi

Zažijte olympijskou atmosféru na ODM 2018!

Začátek roku 2018 bude ryze olympijský. Ty největší sportovní hvězdy se sice setkají v daleké Jižní Koreji, ale ty nejtalentovanější mládežnické naděje z celé České republiky se už 28. ledna potkají v Pardubicích. Do našeho kraje se Olympiáda dětí a mládeže vrací po rovných 15 letech.

V červnu roku 2003 se zde konala ta historicky vůbec první a do Litomyšle, Chocně a Svitav se sjelo přes 3000 účastníků. Od 28. ledna do 2. února 2018 bude Pardubický kraj tentokrát hostit zimní variantu Her. O medaile se bude bojovat v jedenácti sportovních soutěžích (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční sport a šachy). Mladí olympionici budou rozmístěni po městech Pardubického kraje, a to v Litomyšli, kde bude také olympijský dům, České Třebové, Vysokém Mýtě, Chocni, Letohradu, Čenkovicích a na Dolní Moravě. Očekává se účast dohromady až 1722 sportovců, trenérů, servismanů a vedoucích výprav.

Sportovci budou bojovat o 127 sad medailí a nejúspěšnější kraj si odnese pohár pro vítěze.

V neděli 28. ledna se všichni sportovci i s trenéry a doprovodem sjedou do pardubické Tipsport areny na slavnostní zahajovací ceremoniál. Od pondělí 29. ledna pak startuje olympijské zápolení naostro.

Olympijské dění můžete sledovat i v případě, že se nedostanete přímo na sportoviště. Z vybraných závodů a zápasů se budou vysílat živé přenosy, ze kterých následně Česká televize nabídne i souhrny a reportáže. Samozřejmostí je výsledkový servis na webu olympiády a na facebookové stránce Olympiáda dětí a mládeže. Pro zájemce jsou připravené také virtuální prohlídky sportovišť.

Vstup na akce je volný včetně zahajovacího ceremoniálu.

Organizátoři
Olympiáda dětí a mládeže 2018 v Pardubickém kraji

datum zveřejnění: 03. 01. 2018
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Logo


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty