Litomysl Město pro lidi

Nepotřebné věci pro potřebné lidi

Máte doma oblečení, které už nenosíte, ale je v zachovalém stavu? Pokud ano a zároveň chcete pomoci lidem v obtížné životní situaci, tak můžete nepotřebné oblečení, lůžkoviny, obuv i tašky odevzdat do kontejneru na parkovišti naproti budově III. základní školy T. G. Masaryka.

Patří do něj dětské, pánské i dámské oblečení na zimu i léto, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, peří, svázané páry obuvi, tašky, kabelky a další věci, které vám ve skříni zabírají místo, ale někomu jinému se mohou hodit. Do kontejneru, prosíme, dávejte pouze dary, které jsou funkční. Jedinou výjimku tvoří savé textilie, které je možné použít na čistící hadry. Rozbité bundy bez zipů či špinavé a roztrhané deky do tohoto kontejneru nepatří. Své dary potřebným odevzdávejte čisté, suché a zabalené do plastových tašek, aby se transportem nepoškodily.

Provozovatelem kontejneru je Diakonie Broumov, sociální družstvo, a pracovníci této organizace následně věci přetřídí. Použitelné dary dají k dispozici sociálně slabým spoluobčanům, neupotřebitelné věci přepošlou k dalšímu průmyslovému zpracování nebo z nich udělají přikrývky a hadry na podlahu. V tomto procesu se podílejí lidé z okraje společnosti, kteří mají v diakonii azylové ubytování. Jedná se převážně o osoby bez přístřeší, které by jinde práci sháněly obtížně. Dalším pozitivem této činnosti je to, že nepotřebný textil neskončí na skládkách, ale z 90 % dojde k jeho dalšímu využití.

Stále samozřejmě můžete využívat i nabídky Farní charity Litomyšl, která poskytuje podobnou službu v Lidovém domě již dlouhodobě vlastními silami a dobrovolníky.  Otevírací doba je v pondělí a ve středu od 9:00 do 11:00 a 14:00-16:30 hod. Další kontejnery na oblečení, které slouží k prodeji a již výše zmíněným účelům, najdete v ulicích Nová, Na Lánech, 17. Listopadu, ve sběrném dvoře v ulici Mařákova a na Komenského náměstí.

Další informace k tomuto projektu vám rádi sdělí úředníci z odboru místního a silničního hospodářství.


datum zveřejnění: 06. 12. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Nepotřebné věci pro potřebné lidi

obrázek k aktualitě Nepotřebné věci pro potřebné lidi


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty