Litomysl Město pro lidi

Zvonečky jako vánoční překvapení?

Návrat zvonů do piaristického chrámu byl jednou z nejdůležitějších akcí roku 2017. Na jejich zavěšení a slavnostní žehnání se přišly v dubnu podívat stovky lidí a řada z nich si zakoupila repliku zvonu Panna Marie jako připomínku na slavnostní den.

Těchto suvenýrů byl jen omezený počet a 200 kusů se rychle rozprodalo, takže na řadu zájemců nezbyly. Proto jsme již v dubnu avizovali, že v případě velkého zájmu veřejnosti nechá město vyrobit dalších sto kusů. Tak se také stalo a repliku si v prosinci budete moci koupit v piaristickém chrámu, regionálním muzeu a v informačním centru, ať už jako vzpomínku na návrat zvonů do Litomyšle, nebo jako originální vánoční dárek.

„Jde o naprosto unikátní záležitost. Litomyšlané mají opravdu poslední možnost pořídit si památku na navrácení živých zvonů do věže chrámu Nalezení sv. Kříže,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Michaela Severová a dodává: „Po dohodě se zvonařskou dílnou a autorem grafického zpracování jednotlivých modliteb výtvarníkem Václavem Kočím je celkový počet 300 kusů památečních zvonečků opravdu nejvyšší možný. Děkujeme za velký zájem o repliky zvonečků, který nás všechny příjemně překvapil.“      

Repliky vyrobila zvonařská dílna Tomášková-Dytrychová z Brodku u Přerova, která rovněž obstarala výrobu tří „velkých“ zvonů svatý Václav, svatý Josef a Panna Marie do chrámu Nalezení sv. Kříže. Suvenýry jsou opatřeny certifikátem pravosti a prodávají se v dárkovém balení v ceně 850 Kč za kus.


datum zveřejnění: 06. 12. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Zvonečky jako vánoční překvapení?

obrázek k aktualitě Zvonečky jako vánoční překvapení?

obrázek k aktualitě Zvonečky jako vánoční překvapení?

obrázek k aktualitě Zvonečky jako vánoční překvapení?


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty