Litomysl Město pro lidi

Festival outdoorových filmů v Kotelně již poosmé

V letošním roce od 5. do 7. listopadu do Litomyšle opět zavítá soutěžní putovní přehlídka Mezinárodní festival outdoorových filmů. Město se tak zařadí mezi padesát míst České republiky a Slovenska, kde se festival odehraje. Startujeme besedou Pavla Burdy v neděli od 14.00 hodin.

V Litomyšli bude festival probíhat Music Clubu Kotelna tři dny ve třech blocích od 16.00, 18.00 a 20.00 hod. Nejkratší film s názvem Hluboká zima má dvě minuty, nejdelší pak 84 minut. Zahájení festivalu je nachystáno na neděli 5. listopadu od 14.00 hod. společně s Pavlem Burdou, který povypráví o tom, jak se podruhé a tentokrát úspěšně vypravil na vrchol hory Chan Tengri. Vstupenky budou stát 50 Kč a bude možné je zakoupit i v předprodeji v Knihkupectví Paseka.
Festival existuje patnáct let a za tuto dobu se stal ve své podstatě a charakteru nevětším putovním festivalem nejen v České republice, ale i ve světě. Na své si přijdou všichni, kdo se zajímají o sporty a outdoorovou tématiku, protože právě na tato témata se festival zaměřuje, promítají se na něm dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale i cestopisné filmy. Ty nás zavádějí do různých míst naší planety a ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Diváci tak mají prostřednictvím filmů možnost nahlédnout do prostředí, kam se běžný smrtelník nedostane. Navíc v sobě filmy často nesou i velký sociální a citový náboj. Festivalu se pravidelně účastní čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. To, co diváci uvidí, je skutečnost, která se odehrála, proto jsou filmy jedinečné a neopakovatelné. Program a seznam filmů naleznete na www.outdoorfilms.cz/program-2017

 

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 02. 11. 2017
datum aktualizace: 04. 11. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Festival outdoorových filmů v Kotelně již poosmé


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty