Litomysl Město pro lidi

Plány na změnu lokality u morového sloupu

V uplynulých týdnech se sešli představitelé města a občanské veřejnosti s architekty z kanceláře P. A. W., kteří mají na starost vytvoření návrhu na úpravu lokality kolem morového sloupu na Smetanově náměstí. Z ní by se v budoucnu mohla stát odpočinková zóna.

Cílem setkání bylo s architekty probrat jejich plány a dát jim zpětnou vazbu od lidí, kteří na náměstí žijí, pracují nebo se po něm často pohybují. „Zhruba před půl rokem nám byla prezentována skica, ale teď už jsme viděli konkrétní plány architektů, které se nám sice líbí, ale přesto jsme za obyvatele a podnikatele navrhli některé změny. Pokud to bude možné, tak bychom tam rádi viděli více zeleně, výstupní a nástupní místo pro autobusy s turisty a také stojany na kola,“ shrnula výsledek schůzky Blanka Brýdlová z pracovní skupiny subjektů zapojených do turistického ruchu.

Architekti si návrhy na úpravu původních plánů vyslechli a v příštích měsících uvidíme, zda se je všechny, a jak moc, podaří do plánů včlenit. Tato část Smetanova náměstí, která momentálně slouží převážně jako parkoviště, se v jejich vizi proměnila v místo s pítky, lavičkami a dalšími prostředky, které by kolemjdoucí pozvaly k posezení a relaxaci. Navržené prvky je rovněž chrání před automobilovým provozem. „Stále platí to, co jsme avizovali v květnu. Pokud dojdeme ke shodě architektů i občanů, projekt nebude finančně příliš náročný a podaří se nám řidičům někde nahradit parkovací místa, z nichž část musí logicky při realizaci zmizet, pak projekt rádi projednáme v zastupitelstvu,“ uvedl místostarosta Josef Janeček.

 


datum zveřejnění: 01. 11. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Plány na změnu lokality u morového sloupu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty