Litomysl Město pro lidi

Architekti řeší možnost budoucího využití průtahu

Dálnice D35 byla v uplynulých měsících často diskutovaným tématem. Dá se předpokládat, že vybudování této komunikace způsobí výrazné snížení počtu aut, která jedou průtahem města. Čtyřpruhová silnice by tak pro řidiče měla v budoucnu částečně ztratit na významu

Úbytek vozidel znamená možnost s průtahem, jenž rozdělil město na dvě poloviny, něco udělat. Vedení města proto architektonické kanceláři dalo za úkol vypracovat studii, jak by se dala část komunikace jinak využít. „Odborníci řeší hlavně možnost vybudování parkovacích ploch na úkor části komunikace, která nebude potřeba,“ přibližuje zadání Antonín Dokoupil, vedoucí Oddělení investic Městského úřadu Litomyšl.

Tato myšlenka není nová. Před dvěma lety byl průtah Litomyšle hlavním tématem Letní školy architektury, což bylo setkání mladých studentů tohoto oboru, kteří se snažili pod vedením svých učitelů přinést nová a originální řešení pro tuto část města. „Návrhů, jak tuto „jizvu na tváři města“ zacelit, nám studenti společně s pedagogy dali celou řadu. Bohužel se nám asi už nikdy nepodaří se silnice úplně zbavit a opět město spojit, ale pokud bude možné její část lépe a smysluplně využít, tak jsem pro,“ řekl místostarosta Josef Janeček. V rámci architektonické studie se neřeší parkování pouze na ploše současné silnice, ale experti se zabývají plány na možnou výstavbu podzemního parkoviště na ploše naproti III. základní škole a umístěním zcela nového nadchodu přes silnici I/35. „Jedná se pouze o studii a k případné realizaci je daleko, ale jsem rád, že budeme mít pro případ, že bychom se mezi zastupiteli shodli, připravený projekt na zlepšení parkování ve městě, protože vím, že to je věc, která řadu Litomyšlanů trápí,“ dodal místostarosta.


datum zveřejnění: 01. 11. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Architekti řeší možnost budoucího využití průtahu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty