Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Tři významné osobnosti obdržely plakety města

V neděli 17. září se ve Smetanově domě uskutečnil slavnostní večer, jehož vrcholem bylo předávání Plaket Rady města Litomyšle. Toto prestižní ocenění si odnesli pánové Ivo Strnad, Karel Rajman a Petr Jiříček. Součástí akce bylo rovněž promítání videomedailonů.

O hudební program se postarali umělci z festivalu Mladá Praha. Do velkého sálu na předávání dorazilo několik desítek hostů, které večerem provedl Vojtěch Stříteský.

Sportovec Ivo Strnad je halovým mistrem světa v atletice veteránů a v neděli 17. září se několik hodin před udělováním plaket stal rovněž mistrem ČR. Ocenění získal za zásluhy v oblasti sportu a významný podíl na propagaci Litomyšle a veteránského sportu.

Karel Rajman byl od roku 1994 velitelem Městské policie Litomyšl a v jejích řadách strávil celkem čtvrt století. Plaketu obdržel za zásluhy o rozvoj Litomyšle a dlouholetý podíl na zajištění bezpečnosti ve městě pro občany i turisty.

Hudební pedagog a skladatel Petr Jiříček získal plaketu za zásluhy o rozvoj Litomyšle a významný podíl na rozvoji kulturního života ve městě.


datum zveřejnění: 18. 9. 2017
datum aktualizace: 20. 9. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Starosta Radomil Kašpar, atlet Ivo Strnad, bývalý velitel MP Litomyšl Karel Rajman, sbormistr Petr Jiříček a místostarosta Josef Janeček při předávání cen.

Ivo Strnad

Karel Rajman

Petr Jiříček


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty