Litomysl Město pro lidi

Dny otevřených dveří památek již druhý víkend v září!

Dny evropského dědictví otevřou veřejnosti brány nejzajímavějších památek i dalších objektů, a to opět druhý víkend v září, tedy od 9. do 10. září. Zároveň se můžete těšit na bohatý doprovodný program včetně druhého ročníku projektu Litomyšlské dvorky.

Zdarma nebo za zvýhodněných podmínek budete moci navštívit věž gymnázia a věže kostelů Povýšení sv. Kříže a Nalezení sv. Kříže. Dále expozice Malířka Lííída Jandová v městské galerii, městskou obrazárnu ve II. patře zámku, výstavu barokního umění „Andělé na návrší” nebo Červenou věž s Muzeem restaurování a historických technologií i stálou fakultní výstavu a výstavu klauzurních prací v piaristické koleji. Pro milovníky architektury jsou připraveny architektonické prohlídky chrámu

Nalezení sv. Kříže, Povýšení sv. Kříže a komentované prohlídky historického jádra města či komentované prohlídky zákulisních a půdních prostor Smetanova domu.

Programy pro děti nabídne Zámecké návrší a Regionální muzeum v Litomyšli i Rodný byt Bedřicha Smetany. Větší návštěvníky potěší 12. Fish Fest ve Sportovním areálu za sokolovnou. Za zvýhodněné vstupné budete moci navštívit Muzeum domečků, panenek a hraček nebo zámecké sklepení s expozicí soch Olbrama Zoubka a Srdce pro Václava Havla. V sobotu po celý den bude otevřen Nový kostel s náručí k přivítání a provázení a také s uchem k naslouchání, jak potvrdil kazatel Daniel Kvasnička.

Po celý víkend můžete navštívit výstavu Květiny na zámku v Litomyšli, období sklizně a lovů – vstupné 120 / 80 Kč.

Otvírací hodiny, výše vstupného a kompletní program jednotlivých spolupořadatelů naleznete na stránkách Smetanova

domu www.smetanuvdum.cz, plakátech s programem Dnů evropského dědictví v Litomyšli nebo již nyní na www.historickasidla.cz , kde můžete vyhledávat podle objektů i akcí. Dny evropského dědictví – Dny otevřených dveří památek pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Letos se program Dnů evropského dědictví rozroste navíc o akci s názvem Litomyšlské dvorky. Od čtvrtečního do nedělního večera, tedy ve dnech 7. – 10. září, se různé dvorky a dvorečky v historickém jádru města zaplní nejrůznějšími muzikanty, divadelníky a výtvarnými umělci. Program Litomyšlských dvorků naleznete zde: http://www.litomysl.cz/?lang=cz&co=aktualita&id=1503925402766

Prokop Souček,
Smetanův dům Litomyšl

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 31. 08. 2017
datum aktualizace: 11. 09. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Dny otevřených dveří památek již druhý víkend v září!

obrázek k aktualitě Dny otevřených dveří památek již druhý víkend v září!

obrázek k aktualitě Dny otevřených dveří památek již druhý víkend v září!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty