Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Smetanova Litomyšl hodnotí Festivalové zahrady

Velkou novinkou uplynulého ročníku Smetanovy Litomyšle se staly Festivalové zahrady. Fun zóna nabídla vyžití nejen po tři víkendy a červencové sváteční dny. Festivalové zahrady cílily na návštěvníky pořadů, ale i na obyvatele města, náhodné turisty a ty, kteří si chtěli užít atmosféru bez smokingů a večerních rób.

Uskutečnily se projekce hudebních pořadů, debaty se zajímavými lidmi, profesionální hudební vystoupení, ale také obyčejné amatérské muzicírování a řada dalšího. To vše si návštěvníci mohli užít na trávnících Klášterních zahrad, kde jim byly k dispozici sedací vaky, lehátka, deky i piknikové koše. Festivalovými zahradami nakonec prošly tisíce lidí.

Již během Smetanovy Litomyšle sbírali organizátoři reakce hostů Festivalových zahrad. Ovšem proč pro zpětnou vazbu neudělat ještě více. V červenci se proto na FB Smetanovy Litomyšle objevila aplikace – anketa, díky níž se podařilo získat řadu zajímavých informací. „Na základě odpovědí jsme zjistili, jaká věková skupina návštěvníků k nám dorazila, odkud byli, a obdrželi jsme také podněty na zlepšení a tipy na program dalšího ročníku Festivalových zahrad,“ uvedla tisková mluvčí Smetanovy Litomyšle Jana Bisová. Hosty Klášterních zahrad byli samozřejmě Litomyšlané, ale v padesátce anketních odpovědí celá polovina respondentů uvedla, že přijeli z jiných míst Pardubického kraje či odjinud. Obvykle dorazila celá rodina, ale patnáct osob uvedlo, že se do Klášterních zahrad přišli pobavit s kamarády. Věkové rozpětí návštěvníků se tedy pohybovalo od malých dětí, až po seniory, což organizátorům udělalo velkou radost. „Program ve Festivalových zahradách byl otevřený bezplatně všem návštěvníkům, ale také všem hudebním žánrům, nejrůznějším uměleckým formám a vysoký důraz byl kladený na mládežnické a amatérské muzicírování,“ reagoval ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna. Nejvíce se pak návštěvníkům líbily Projekce na LEDce, živé koncerty, především kapely Slza a Hradišťanu, lekce bubnování s Drum circle a hlavně atmosféra. „Organizace, uvolněná atmosféra, hudba, celkově koncept celého programu a jeho organizace,“ zněla jedna z odpovědí na otázku. „Koncerty známých kapel, dobré pití a jídlo a hlavně skvělá atmosféra Klášterních zahrad. Volnost pohybu mezi jednotlivými programy, člověk není ,uvázaný‘ k danému představení, může kdykoliv odcházet – přicházet. Navíc to neformální posezení - poležení…,“ psalo se v dalších reakcích. A jakéže tipy a připomínky Smetanova Litomyšl získala? Pro příští rok by si lidé přáli více lehátek a sedacích vaků, pestřejší občerstvení, rozšíření programu pro nejmenší či více místních hudebníků. V programu by chtěli třeba Cirque Garuda, rock ‘n‘ roll, flétnistku Michaelu Koudelkovou, žongléře, kouzelníky, Mixle v Piksle, světelnou show, kapelu Sto zvířat atd. „Když zachováte letošní úroveň, bude to super! Aby si v nabízeném programu každý našel to své… děti, mládež i starší!,“ zněla jedna z odpovědí na otázku, na tip, co by nemělo v programu Festivalových zahrad chybět. „Jsme rádi za všechny reakce, i ty negativní, protože nám pomůžou příští Festivalové zahrady ještě vylepšit, aby se v nich návštěvníci cítili dobře a byli součástí Smetanovy Litomyšle,“ sdělila tisková mluvčí festivalu a dodala: „Za zpětnou vazbu jsme moc vděční. Překvapilo nás, že v anketě nebyla vyloženě negativní reakce. Už nyní můžeme slíbit, že v projektu Festivalových zahrad budeme pokračovat, a že zahrady vybavíme dalšími lehátky i oblíbenými sedacími vaky.“  

Festivalové zahrady se uskutečnily od 16. června do 6. července, a to především o víkendech a svátcích. Ovšem i ve všední podvečery mohli lidé přijít a zhlédnout některou z Projekcí na LEDce. Na programu víkendů a svátečních dnů se pak podíleli také partneři Smetanovy Litomyšle: Česká spořitelna, Škoda Auto, Česká televize, Český rozhlas, Saint-Gobain a Saint-Gobain Adfors CZ.

Obsáhlá fotogalerie z Festivalových zahrad je volně k dispozici na: http://foto.smetanovalitomysl.cz/photo/

Mgr. Jana Bisová
tisková mluvčí, Smetanova Litomyšl, o.p.s.

datum zveřejnění: 2. 8. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Smetanova Litomyšl hodnotí Festivalové zahrady


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty