Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Budislavská hájenka bude brzy otevřena

Zanedlouho se veřejnosti otevře nově zrekonstruovaná hájenka v Budislavi. Pro obyvatele i turisty to znamená, že se rozšíří nabídka přenocování v okolí města, navíc v krásné budislavské přírodě. Hájenka je v majetku města, které ji v uplynulých měsících nechalo kompletně opravit za téměř tři miliony korun.

V budově jsou pro návštěvníky připraveny celkem dva apartmány, technické zázemí, uzavřený dvůr s posezením, úschovna kol, zahrada s pergolou i dětské hřiště. „Oba apartmány se skládají z ložnice, obytné místnosti, kuchyňky a sociálního zařízení. Celková kapacita je v tuto chvíli 12 lůžek,“ prozradil vedoucí odboru Městských lesů Litomyšl Petr Novák. V době uzávěrky srpnového vydání Lilie se dokončovaly sadové úpravy, vybavení budovy nutným inventářem a dolaďovaly se provozní záležitosti, například ceník a pokrytí Wi-Fi připojením k internetu. První návštěvníci se budou moci ubytovat v září. Hájenka v Budislavi se stala již třetím podobným zařízením, které město provozuje. „Další dvě hájenky máme ve Strakově a Kozlově. Jsou to rovněž rekonstruované budovy poblíž krásné přírody. Podobné investice do majetku města pokládám za správné, protože opravujeme vlastní budovy, které následně generují zisk,“ prohlásil starosta Radomil Kašpar.

Návštěvníci všech tří hájenek mohou využít pestré nabídky k aktivní relaxaci. Kromě možnosti zapůjčení her jako například pétanque mohou vyrazit pěšky či na kole na turistiku, jezdit na koních či rybařit. Pronájmy jsou možné po celý rok a cena za jednu noc se pohybuje kolem 400 Kč v závislosti na termínu a výběru lokality. Přesný ceník a nabídku služeb najdete na webu města v sekci Podnikatel – Městské lesy Litomyšl. O tom, že je ubytování v hájenkách populární, svědčí statistika návštěvnosti. V roce 2016 využilo této nabídky téměř 850 lidí z celé České republiky.


datum zveřejnění: 2. 8. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Budislavská hájenka bude brzy otevřena


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty