Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Pokračují přípravy na stavbu nového nadchodu

V červnovém vydání Lilie jste si mohli přečíst prosbu o urychlenou výstavbu nového nadchodu u polikliniky. V současné době se zdá, že by se Litomyšlané skutečně mohli v následujících letech dočkat zahájení stavby, na niž je možné získat významnou část nákladů z dotace.

„O prázdninách bylo zahájeno územní řízení. Čekáme, jak to dopadne, a doufáme, že budeme moci pokračovat v přípravách tohoto projektu. Na realizaci nového nadchodu u polikliniky je totiž možné získat dotaci pokrývající 80 až 90 % nákladů,“ přiblížil současnou situaci vedoucí oddělení rozvoje MěÚ Litomyšl Antonín Dokoupil. Pokud by vše šlo podle plánu a žádostem města by bylo vyhověno, tak by se se stavbou nadchodu mohlo začít již na podzim roku 2018. Celková cena se v současné době odhaduje na zhruba 15 milionů korun.

Nový nadchod by měl nahradit stávající, který je ve špatném technickém stavu a není bezbariérový. Denně po něm projdou stovky lidí, mezi nimi jsou například pacienti zdravotního střediska, děti mířící do školy a občané, kteří si potřebují vyřídit záležitosti na městském úřadu.


datum zveřejnění: 2. 8. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Pokračují přípravy na stavbu nového nadchodu

Vizualizace


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty