Litomysl Město pro lidi

Budeme mít další stavbu roku Pardubického kraje?

Letos se již po osmé koná soutěž Stavba roku 2017 v Pardubickém kraji a Litomyšl v ní má svého kandidáta na vítězství. O prvenství v klání o nejlepší dílo se totiž uchází přístavba piaristické koleje, moderní objekt od architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky za více než 20 milionů korun.

Přástavba slouží jako multifunkční budova, najdeme v ní například obřadní síň a knihovnu Univerzity Pardubice. V provozu je od léta roku 2015 a její dokončení zároveň formálně uzavřelo projekt revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli za více než 400 milionů korun. Moderní budova je v soutěži přihlášena v kategorii staveb občanské vybavenosti a uchází se rovněž o úspěch v hlasování veřejnosti, podpořit ji můžete ZDE.

Stavba roku 2017 v Pardubickém kraji má za cíl seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a projektováním v Pardubickém kraji. Organizátoři rovněž chtějí podpořit kvalitní realizace staveb na vysoké stavebně technické, uživatelské a estetické úrovni a zviditelnit stavební kulturu a výsledky práce architektů, stavebních inženýrů a dodavatelských firem v Pardubickém kraji. V osmičlenné odborné porotě zasednou zástupci Pardubického kraje, členů ČKAIT, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a odborné veřejnosti. Předběžný termín vyhodnocení soutěže, vyhlášení a zveřejnění výsledků je 19. září 2017 od 17:30 hod. v sále Jana Kašpara, Komenského nám. č. 120 v Pardubicích. Litomyšl se v soutěži již v minulosti úspěšně umístila s nově opravenou budovou regionálního muzea, jež získala titul Stavba roku 2015.


datum zveřejnění: 02. 08. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Budeme mít další stavbu roku Pardubického kraje?


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty