Litomysl Město pro lidi

V červnu byla zahájena oprava bývalé ortoptiky

Město Litomyšl předalo na konci června stavební firmě budovu bývalé ortoptiky nad autobusovým nádražím. Oficiálně se tak zahájily nutné stavební úpravy objektu, který bude následně sloužit jako nové sídlo Domu dětí a mládeže Litomyšl. Tímto krokem se rovněž zahájily přípravy stěhování části zámecké školky, která v budoucnu přijde o budovu Panského domu.

Tímto krokem se rovněž zahájily přípravy na logisticky náročné stěhování části zámecké školky, která v budoucnu přijde o budovu Panského domu, kde se nachází tři oddělení.

„Je nutné udělat kompletní rekonstrukci budovy bývalé ortoptiky. S úpravami se začne již na začátku prázdnin, a pokud vše půjde podle plánu, tak by budova měla být hotová do poloviny června příštího roku. Pak nastane druhá etapa, tedy stěhování DDM do tohoto objektu a následná rekonstrukce prostor DDM pro potřeby mateřské školy,“ uvedl k tématu starosta Radomil Kašpar.

Celková vnitřní a i vnější rekonstrukce budovy u autobusového nádraží bude město stát přes 15, 5 milionu korun. O vynuceném stěhování I. MŠ z prostor Panského domu jsme veřejnost informovali v minulých vydáních Lilie. Národní památkový ústav chce historický objekt z evropských dotací opravit a následně jej využívat jiným způsobem. Město proto bylo v předstihu informováno o těchto plánech a pro některá oddělení školky musí do konce roku 2018 zajistit nové prostory. I. MŠ se nebude rušit, kvůli vypovědění nájmu se však musí pro tři oddělení hledat nové vyhovující prostory. Na sklonku června se starosta Radomil Kašpar sešel s rodiči dětí ze zámecké školky, aby jim vysvětlil důvody, které město vedou k tomuto kroku.

 


datum zveřejnění: 03. 07. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě V červnu byla zahájena oprava bývalé ortoptiky


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty