Litomysl Město pro lidi

Pořízení nového pódia do piaristického chrámu

Program letošní Smetanovy Litomyšle, který se uskuteční v piaristickém chrámu na zámeckém návrší, nabídne jednu velkou novinku. Tou bude zcela nové několikastupňové pódium, díky kterému se účinkující nebudou muset mačkat a diváci je lépe uvidí.

K instalaci před oltář dojde na začátku června. Nové pódium bude spravovat Zámecké návrší, p. o., a autorem jeho návrhu je architekt Marek Štěpán. Vyrábí jej společnost Tuchler jevištní & textilní technika z Újezdu u Brna, stát bude zhruba 250 tisíc korun a montáž se dá zvládnout za jeden den. V piaristickém chrámu se z programu druhého nejstaršího hudebního festivalu v České republice odehraje například představení Houston Symphony Chorus, které je v plánu na sobotu 17. června.

V budoucnosti bychom se mohli na Smetanově Litomyšli potkat s další novou konstrukcí. Pokud bude Národní památkový ústav úspěšný se žádostí o dotaci do Integrovaného regionálního operačního programu na opravu litomyšlského zámku, tak mimo jiné dojde k výrobě speciální konstrukce pro potřeby hudebního festivalu. Instalace té stávající totiž trvá několik dní. S přípravami na letošní ročník Smetanovy Litomyšle se tak na zámku muselo začít již 22. května.

.

datum zveřejnění: 07. 06. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty