Litomysl Město pro lidi

Opera pod májovým nebem láká na klasiku

V sobotu 27. května od 18.30 hodin se v Litomyšli na Smetanově náměstí již po osmé uskuteční hudební večer plný krásných operních melodií. Před sochou Bedřicha Smetany mají diváci opět možnost poznat pět mladých umělců, kteří se možná za pár let postaví se na operní prkna, která skutečně znamenají svět.

Pod taktovkou začínajícího dirigenta Roberta Kružíka se představí orchestr opery Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v předešlých dvou letech je snahou organizátorů darovat pěveckým začátečníkům onu důležitou zkušenost zazpívat si s profesionálním orchestrem před odborným a znalým publikem. Sopránový obor bude reprezentovat hostující sólistka Národního divadla Brno Lenka Cafourková Ďuricová. Dále vystoupí mezzosopranistka Václava Krejčí Housková a tenorista Josef Moravec, kteří byli odbornou porotou za mimořádné pěvecké umělecké výkony nominováni na cenu Thálie. Posledním účinkujícím je basista Pavel Švingr, který již za svou krátkou kariéru získal mnohá ocenění včetně 1. ceny v písňové soutěži B. Martinů v Praze, 2. ceny v kategorii Junior muži v Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2009) a první ceny v Berlíně na mezinárodní soutěži Kammeroper Schloss Rheinsberg (2011). Celým večerem vás bude provázet litomyšlský rodák, organizátor akce a barytonista Leoš Krejčí.

Májový večer bude v moci největších operních skladatelů hudebního nebe, zazní klasické kusy z per B. Smetany, A. Dvořáka, G. Pucciniho, G. Verdiho a dalších.

Zvláštní poděkování patří mecenášům, bez jejichž finanční pomoci by podobný projekt nemohl být realizován, zvláště pak Dáše a Patrikovi Krpčiarovým, Arnoštovi a Marcele Maiwaldovým, Marii a Olbramovi Zoubkovým, Miroslavu Kroupovi, dále také partnerům akce Michaele a Milanovi Kotlárovým, Renatě Rothscheinové, Radkovi a Jitce Hübnerovým, Zdeňku Horákovi, Michalovi a Zuzaně Smetanovým, Kamilu Hrbáčkovi a Evě Feřtekové.

Vstupné pro návštěvníky koncertu je dobrovolné. V případě nepříznivého počasí bude koncert přesunut do Smetanova domu. Více informací najdete v tomto odkazu.

MgA. Leoš Krejčí
ředitel Smetanova domu

datum zveřejnění: 10. 05. 2017
datum aktualizace: 24. 05. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

Repro: archiv Smetanova domu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty