Litomysl Město pro lidi

Děti už do městské galerie neplatí vstupné

Výtvarné tvoření a umění je pro děti stejně důležité jako sportování, hudba či pobyt v přírodě. Městská galerie Litomyšl se proto rozhodla od 1. května zpřístupnit výstavy v domě U Rytířů i expozici v Městské obrazárně dětem a mladistvým do 18 let zcela zdarma.

Tímto v České republice ojedinělým počinem by galerie chtěla umožnit dětem ze všech sociálních i zájmových skupin, aby se mohly nejen svobodně setkávat s kvalitním výtvarným uměním, ale i jim nabídnout další možnosti a prostor pro trávení volného času, nebo jen místo, které mohou využít při čekání na další aktivity.

 Volný vstup platí také pro školní skupiny i jejich pedagogický doprovod, pokud navštíví výstavu samostatně, nebudou platit žádné vstupné. Školy tak mohou část své výuky přenést do prostoru galerie, seznámit se s originálními výtvarnými díly i interiérem renesančního domu U Rytířů. V Městské obrazárně mohou obdivovat díla velikánů českého výtvarného umění – Julia Mařáka, Emila Filly, Josefa Čapka, Josefa Lady a dalších.

Školní i další zájmové skupiny mohou i nadále využít doprovodné programy vedené galerijní lektorkou, jejich cena zůstává stejná – 20 Kč / osoba. V ceně jsou zahrnuty i potřeby pro výtvarnou dílnu, kterou program obvykle obsahuje.

Pojďte si hrát nejen na hřiště, ale i do galerie! Těšíme se na Vás!

Zuzana Tomanová
Městská galerie Ltiomyšl

datum zveřejnění: 09. 05. 2017
datum aktualizace: 11. 05. 2017
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

Foto: Milan Dvořák, Parta, 1967


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty