Litomysl Město pro lidi

Zastupitelé odmítli výjimku ze zákazu hazardních her

Pouze několik minut stačilo zastupitelům k přijetí rozhodnutí týkajícího se žádosti společnosti Synot o udělení výjimky z obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na území města. Politici se bez připomínek a debat jednohlasně shodli na tom, že výjimku neudělí.

Zástupci společnosti v žádosti politikům uvedli, že „poskytnutí výjimky považují za správný krok a především prevenci vzniku černých heren“, a v návrhu neopomenuli ani finanční přínos z odvodů loterií do městské kasy. Společnosti Synot nakonec nepomohlo ani ujištění, že díky novele zákona o hazardních hrách se mají eliminovat negativní jevy spojené s provozem loterií.

Obecně závaznou vyhlášku č. 1/2014 o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na území města zastupitelé schválili v dubnu roku 2014 a účinná je od 12. května téhož roku. Po celé Litomyšli se díky ní zakázaly sázkové hry a loterie. Cílem tohoto opatření bylo zamezení škodlivým sociálním jevům a kriminalitě, kterou tyto aktivity doprovázely.

V dubnovém vydání Lilie jsme čtenáře informovali o výsledcích studie Nadačního fondu proti korupci, v níž byla Litomyšl uvedena jako místo, kde zákaz hazardu pozitivně ovlivnil míru kriminality. Porovnání se týká Litomyšle, Vysokého Mýta, Svitav a Moravské Třebové. Autoři studie se zabývali vlivem hazardu na kriminalitu v těchto městech a vycházeli z dat nashromážděných za tři roky.

.

datum zveřejnění: 04. 05. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační snímek použitý se svolením uživatele dan z domény FreeDigitalPhotos.net


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty