Litomysl Město pro lidi

Pozvánka na slavnostní otevření Vodních valů

V sobotu 3. června se veřejnosti oficiálně otevře rekonstruovaná lokalita Vodních valů. Nová úprava spojuje ulici Vodní valy, nábřežní část s dětským hřištěm a doposud málo využívaný park u Smetanova domu v jeden celek, aniž by narušila přírodní ráz řeky a jejích břehů.

Díky tomu tu návštěvníci naleznou jak odpočinkovou zónu s hudebním pavilonem, tak nábřežní promenádu s dětským hřištěm a s umělecky zpracovanými herními prvky. Oba břehy Loučné nově propojuje visutá lávka a kamenný brod a odhalit můžete i drobné skryté motivy čerpající ze vzpomínek místních pamětníků.  

Datum otevření parku nebylo zvoleno náhodně. Má se stát zároveň oslavou svátku Dne dětí a právě jim bude doprovodný program patřit především. Věříme však, že se proměněné Vodní valy budou stejnou mírou líbit i nám dospělým. Kromě řady tvořivých dílen pro děti se můžete těšit na bubeníky, hudební vystoupení pro malé i velké návštěvníky, fotografování, občerstvení a další lákadla. Přijďte se v sobotu 3. června podívat na slavnostní otevření, kterého se mimo jiné zúčastní zástupci vedení města, architekti Martin Rusina a Martin Frei, autoři dětského hřiště Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský, zástupci realizační společnosti Litomyšl Loučná EUROVIA-VYKRUT a Nadace Proměny Karla Komárka, která obnovu Vodních valů finančně podpořila.

PROGRAM SLAVNOSTNÍHO OTEVŘENÍ 3. 6. 2017

13.00 – dílny pro děti v parku (výtvarná, animační, výroba lodiček, sportovní aktivity)
14.00 – bubeníci/slavnostní otevření parku oficiální část
14.30 – kapela Kůzle husou
15.30 – Zuzana Vlčeková kvartet


Další doprovodný program po celou dobu akce

.

datum zveřejnění: 03. 05. 2017
datum aktualizace: 03. 06. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Pozvánka na slavnostní otevření Vodních valů

Program


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty