Litomysl Město pro lidi

K dokončení Vodních valů zbývají dva měsíce

Na nábřeží Loučné se s příchodem jara vrátil stavební ruch. Práce probíhají také v parku vedle Smetanova domu. V této části je potřeba dokončit kamenné schodiště vedoucí od venkovního pavilónu a opravit část na něj navazující cesty u nové visuté lávky přes Loučnou.

Ta propojí park jak s nábřežní promenádou a hřištěm na Vodních valech, tak s navazující trasou podél dvora střední pedagogické školy na Smetanovo náměstí. Dokončuje se také konstrukce střechy pavilónu, která bude následně osázena trvalkami. Intenzívní rekonstrukce začala také v ulici Vodní valy mezi splavem a Komenského náměstím, kterou se daří městu realizovat oproti původním předpokladům společně s obnovou parku a nábřeží. V prostoru hřiště na Vodních valech zbývá dokončit například dřevěnou palubu k posezení u kavárny Bobo café a několik dalších odpočinkových plošin. Na podzim instalované herní prvky s hudebními motivy od sochařů Dušana Zahoranského a Pavly Scerankové budou doplněny o sedáky houpaček, lanovky a houpací koš, které byly na zimu uskladněny. Jako poslední z herních prvků přibude na hřišti poblíž mostu ke Smetanovu domu zvukovod. 

Na závěr dojde k dosadbě stromů a další vegetace včetně osevu trávníkových ploch, které vrátí nynějšímu prostoru staveniště zelený vzhled. Z více než čtyřiceti dosazovaných stromů zbývá doplnit ještě několik javorů, lip a jeden platan. S dokončením rekonstrukce se počítá do konce května 2017. Veřejnosti se park slavnostně otevře v sobotu 3. června. Přestože má být symbolickou oslavou Dne dětí, cílem je do znovu zpřístupněného veřejného prostoru přilákat návštěvníky všech generací.

Jana Říhová
Nadace Proměny Karla Komárka

datum zveřejnění: 06. 04. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě K dokončení Vodních valů zbývají dva měsíce


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty