Litomysl Město pro lidi

Varhanice Lucie Žáková koncertuje v Japonsku

Hudba, jak známo, umí spojovat lidi bez ohledu na jazyk, kterým posluchači hovoří. O tom se brzy přesvědčí milovníci klasické hudby v Japonsku, kam v minulých dnech zavítala česká varhanice Lucie Žáková. Litomyšlská rodačka na svém turné samozřejmě nemůže vynechat Matsumoto.

Obecenstvu v tomto spřáteleném městě zahraje již 8. března. „Matsumoto je hned mou první zastávkou. Vystoupím tam na varhanním recitálu, na který jsem pozvala jako spoluúčinkující japonskou varhanici Satoko Kawagoe,“ prozradila česká hudebnice. V současné době vrcholí přípravy na koncert, jehož součástí bude také představení Litomyšle japonskému publiku. Tohoto úkolu se alespoň na dálku ujal také starosta Radomil Kašpar. „Zdá se mně to jako malý zázrak. Přátelství našich měst, o které u Vás především pečuje Spolek přátel Smetanovy Litomyšle, nabývá opět velmi zajímavé podoby. Přicházíte na koncert vynikající varhanice a zároveň naší rodačky Lucie Žákové. Ta je důkazem, že se čas v Litomyšli nezastavil v době Bedřicha Smetany. Kéž je tomu tak i s naším vzájemným přátelstvím,“ prohlásil ve zdravici pro japonské publikum.

Hudební vystoupení litomyšlské varhanice se tak stane dalším důkazem česko-japonského přátelství a naváže na řadu vzájemných návštěv, které představitelé měst Litomyšl a Matsumoto v minulosti podnikli. Japonská delegace naposledy navštívila Litomyšl v létě loňského roku.

.

datum zveřejnění: 07. 03. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Uvítací večeře v Japonsku

Program

Program


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty