Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Parkování na Komenského nám. nebude zpoplatněno

Oblast Komenského náměstí nebude zpoplatněna pro parkování. Zároveň platí, že parking nadále nebude nijak regulován. Rada města Litomyšle na svém jednání 17. ledna 2017 přijala usnesení, kterým došlo ke změně přílohy nařízení města č. 05/03.

Reagovala tak na petici, v níž bezplatné parkování pro rezidenty na Komenského náměstí požadovalo odhadem 150 lidí. „Protože se jedná o akt podpořený podstatnou částí obyvatel dané lokality, rozhodla se rada města nejprve platnost instalovaného dopravního značení pozdržet a následně po projednání a dohodě se zástupci petice zrušit,“ uvedl Pavel Jiráň, vedoucí odboru místního a silničního hospodářství.

Jako reakci na rozhodnutí rady vydal starosta Radomil Kašpar rozkaz městské policii, aby se strážnici podrobněji věnovali kontrolám Komenského náměstí. Řada obyvatel si totiž stěžuje, že tam dlouhodobě nemohou zaparkovat svá auta. „Pokusíme se také domluvit s vedením pedagogické školy, aby se tamní studenti porozhlédli po jiných parkovacích místech a pro své vozy tam měli místo především lidé, kteří na Komenského náměstí bydlí,“ prohlásil místostarosta Josef Janeček.

Problematikou parkování na Komenského náměstí se intenzivně zabývala dopravní komise. „S dostatečným předstihem jsme informovali o výjimečné nabídce obyvatelům zmiňované lokality na rezidenční parkovací známku. Tato známka umožňuje majiteli za zhruba dvě koruny na den parkovat neomezeně ve všech parkovacích zónách města. Garantované místo na parkování za tuto cenu logicky nemáte, ale bez této rezidenční známky není možno parkovat na náměstí déle než tři hodiny. Po obdržení petice jsme neprodleně rozhodli o pozastavení rozběhu regulace,“ sdělil předseda dopravní komise Miroslav Nádvorník a dodal: „Jsem názoru, že vnucovat systém tam, kde není žádán, nemá smysl. Dopravní komise je většinově ve shodě v názoru, že pokud si petiční výbor nevyhodnotí výjimečnost nabídky rezidenční známky a regulace jako výhodu, vyhovíme petici a zachováme parkování bezplatné.“

Parkovací známka pro rezidenty z Komenského náměstí stála stejně jako v ostatních zónách 600 korun a platila i pro další lokality ve městě.  Majitelé zakoupených známek je budou moci vrátit na služebnu městské policie, kde jim strážníci vrátí peníze, nebo ji užívat k parkování v ostatních částech města po celý rok 2017.

.

datum zveřejnění: 8. 2. 2017
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Parkování na Komenského nám. nebude zpoplatněno


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty